Özel CSGO Telsiz Mesajları Nasıl Ayarlanır?

Oyun içinde hızlı iletişimde kullanabileceğinizi CSGO Telsiz mesajlarını değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Çıktığı günden bu yana FPS oyun severlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Counter Strike: Global Offensive ya da kısa adıyla CS:GO; harita bilgisi ve aim yeteneği kadar takım içi iletişimin de büyük önem taşıdığı bir oyun. Öyle ki, takımınıza hızlı ve coğru bir şekilde sağlayacağınız ufak bilgi ile maçın kaderini değiştirmeniz bile mümkün.

Elbette iyi bir aim yeteneğine sahipseniz ve harita bilginiz de sağlamsa, zaten rank tırmanmak adına gerekenlerin birçoğunu sağlıyorsunuz demektir. Yine de, bunun yanında oyun içi sesli sohbet aynı şekilde oyununuzun kalitesini yükseltecek ve takımınızın kazanmasını sağlayacak önemli özelliklerden biri.

Ne var ki, sesli sohbeti kullanmaya uygun ortama her zaman sahip olmayabilirsiniz. Evdekilerin uyuyor olması, gaming için en güzel gece saatlerinde sessiz takılmanızı gerektirebilir… Böyle durumlarda, özellikle “bot atarken” sıklıkla duyduğumuz CSGO telsiz mesajları işinize oldukça yarayabilir. Elbette sesli sohbet kadar etkili olmasa bile, yine de sohbet kutusuna elle yazmak kadar uğraştırmayacak ve çok daha hızlı bir şekilde vermek istediğiniz bilgiyi iletebileceksinizdir.

CSGO Telsiz Konuşmalarını istediğinize uygun özel olarak ayarlamak fazlasıyla fayda sağlayacaktır.

Oyunun ilk zamanlarında seçenekler menüsünde, mevcut seçeneklerin tümü yer almıyordu ve oyuncuların birçok seçeneği kendine uygun hale getirebilmesi için birtakım konsol kodları kullanması gerekmekteydi.

Aynı bu şekilde, kendinize özgü CSGO telsiz komutları oluşturabilmek için konsolla haşır neşir olmanız gerekmekte. Varsayılan ayarları değiştirmediyseniz, klavyenizde ~ tuşuna basarak konsolu açabiliyor olmanız gerekmekte. Eğer bu şekilde konsol açılmıyorsa, oyun menüsünden tuş ayarlarını kontrol ederek konsolun nasıl açıldığını öğrenebilirsiniz. Özellikle “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” benzeri bir seçenek bulursanız, bunu aktifleştirmeniz gerekmekte. Daha sonrasında orada yazan tuş ile konsolu açabileceksiniz.

Kullanılabilirliği arttırabilmek adına CSGO telsiz komutlarını erişebileceğiniz tuşlara atamanız gerekebilir.

Oluşturacağınız özel CSGO telsiz komutlarını daha rahat kullanabilmek adına klavyenizde kullanmadığınız tuşlara atamanız gerekebilir. Bu tuşlara karar vermenizin ardından aynı şekilde sesli komuta uygun bir cümle belirlemeniz gerekmekte.

Örneğin;

Bind komutunu yazdıktan sonra istediğiniz tuşu atayarak o tuşla eşleştirebilirsiniz ve devamında komutu ve o komuta özgü belirlediğiniz cümleyi tırnak işareti içerisinde yazmanız gerekir. CS:GO’da yer alan komutları düşünecek olursak, istediğiniz kadar sesli komut seçeneğini eklemeniz mümkün görünmekte. Yine de aralarında en önemli gördüğünüz mesajları klavyenizdeki tuşlara atamanızda fayda var.

Eğer bir tuşa atamak yerine telsiz komutları menüsünü kullanmak istiyorsanız, kullanacağınız konsol kodu şu şekilde olmalı;

Burada da tırnak içerisine görünmesini istediğiniz mesajı yazarak ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Aynı şekilde, sesli mesaj komutlarını kullandığınız vakit, sesli sohbet üzerinden daha önce kaydettiğiniz mesajlar giderken, yazılı sohbet kısmından da bu seçtiğiniz cümleleri gönderiyor olacaksınız.

Tabii bunun için ayrıca CS:GO’nun oyun dosyalarının bulunduğu dosyayı açarak radial_radio.txt dosyasını değiştirmeniz ve farklı olmasını istediğiniz komutu ona göre ayarlamanız gerekmekte. Komutların kodları ise şu şekilde;

Konumlarla ilgili komutlar;

Yanıtlar;

Saldırı durumu ile ilgili komutlar;

Öldürülen düşmanlarla ilgili komutlar;

Görülen düşmanlarla ilgili komutlar;

Bomba durumu ile ilgili komutlar;

Takım komutları;

Ve diğer komutlar;

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Exit mobile version