Once Human Gizlilik Endişeleriyle Karşı Karşıya: Geliştiricilerden Açıklama Geldi

Takip Et
Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Once Human, gizlilik endişeleri nedeniyle oyuncuların tepkisini çekmiş durumda.
Görsel 4: Once Human Gizlilik Endişeleriyle Karşı Karşıya: Geliştiricilerden Açıklama Geldi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

NetEase, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen ve yüz binlerce anlık oyuncuya ulaşan Once Human oyununa dair gizlilik politikasıyla ilgili endişeleri gidermek için açıklama yaptı. Oyuncuların Steam’de kimlik ve donanım bilgilerine yönelik endişelerini içeren incelemeler bırakmasının ardından gelen açıklamada, kullanıcı verilerinin sadece gerekli hizmetleri sağlamak veya açık rıza ile kullanıldığı belirtildi.

NetEase, verilerin yasal ve makul bir şekilde kullanılacağını, ayrıca veri minimizasyonu, sınırlamalar ve şeffaflık ilkelerine uyulacağını vurguladı. Şirket bunun yanı sıra oyuncuların geri bildirimlerine değer verdiklerini ve oyuncu taleplerinin memnuniyetle karşılandığını ifade etti.

Once Human Launcher’ı Tepki Gördü

Görsel 5: Once Human Gizlilik Endişeleriyle Karşı Karşıya: Geliştiricilerden Açıklama Geldi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

NetEase, oyuna girerken kullanılan Launcher’ın sadece yayınlanan oyunlara kolay erişim sağlamak amacıyla var olduğunu, hâlihazırda Once Human resmî web sitesinden oyunu indirenler için gerekli olduğunu ancak Steam ve Epic Games Store üzerinden oyuna erişenlerin zaten Launcher’a ihtiyacı olmadığını belirtti. Şirketin gizliliğe dair açıklaması şu şekilde:

“Verilerinizi yalnızca yasal ve makul bir şekilde ve yerel yasal uyumluluk gerekliliklerine uygun olarak kullanırken, veri minimizasyonu, sınırlamalar ve şeffaflık gibi veri gizliliği ilkelerine de uygulayacağız. Gelişmemize yardımcı olmak için oyuncularımız tarafından verilen her türlü geri bildirimi takdir ediyor ve memnuniyetle karşılıyoruz.”

Once Human, PC ve mobil platformları için piyasaya sürülen oynaması ücretsiz bir hayatta kalma oyunudur. Çapraz kaydetme ve çapraz ilerleme özellikleri de mevcut olan oyun şimdiden oyuncuların büyük ilgisini görmeyi başardı ve yalnızca Steam’de anlık 200.000’e yakın oyuncu sayısına ulaşmış durumda.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Beklenmedik Bir Karar Daha: Riot Games'in Dövüş Oyunu İptal Edildi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Beklenmedik Bir Karar Daha: Riot Games’in Dövüş Oyunu İptal Edildi

Sonraki İçerik
Görsel 7: Etkileyici Grafikleriyle Şaşkına Çeviren Türk Yapımı 'Black State' Duyuruldu - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Etkileyici Grafikleriyle Şaşkına Çeviren Türk Yapımı ‘Black State’ Duyuruldu

Alakalı İçerikler
""