Nvidia RTX 3060 25 Şubat’da Çıkış Yapacak

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Nvidia RTX 3060 25 Şubat'da Çıkış Yapacak - Rehber - Oyun Dijital

Daha önce söylentilerini size iletmiş olduğumuz Nvidia RTX 3060’ın çıkış tarihi kesinleşti. Kart Nvidia’nın yeni nesil serisindeki en ucuz ışın izleme özellikli ekran kartı olacak ve emin olabilirsiniz ki RTX 30 ailesinin geri kalanı gibi stok sorunu ile karşı karşıya kalacak.

Nvidia RTX 3060 25 Şubat'da Çıkış Yapacak

Önceki lansmanlardan farklı olarak, RTX 3060, önceki RTX 30 kartlarından biraz sonra satışa sunulacak gibi görünüyor. Ülkemize yeni çıkan parçaların genel olarak geç gelmesine alışık olmalıyız hele ki dünya genelinde sıkıntı yaşayan bir sektör de.

RTX 3060, Nvidia’nın son birkaç ay içinde piyasaya sürdüğü beşinci RTX 30 serisi GPU olacak ve biraz daha güçlü kardeşi RTX 3060 Ti’nin performansından yola çıkarak, muhtemelen yaşlanan bir GTX 1060 kartı olan herkes için harika bir yenileme seçimi olacaktır. Gerçekten de, RTX 3060 ile ilgili farklı şey, RTX 3060Ti ve RTX 3070’den 4 GB daha fazla VRAM’e sahip ama RTX 3060 Ti’dan daha az CUDA çekirdeğine sahip.

Nvidia RTX 3060‘ın Founders sürümü olmayacak.

Önceki RTX 30 lansmanlarından farklı olarak, 25 Şubat’ta satışa sunulacak olan RTX 3060’in Nvidia Founders sürümü olmayacak, bu yüzden ASUS, Zotac, Gigabyte, Palit ve MSI gibi farklı üreticilerin ürettiği kartlardan birini satın almanız gerekecek. Bu nedenle, fiyatlar, Nvidia’nın ilk başlangıç noktasından 329$’dan, fabrikada ne kadar overclock edildiğine veya soğutma cihazlarının ne kadar süslü olduğuna bağlı olarak genellikle üçüncü taraf kartlarında olduğu gibi oldukça büyük ölçüde değişecektir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Unreal Engine'de Dahili Artık DLSS Desteğine Sahip - Rehber - Oyun Dijital

Unreal Engine’de Dahili Artık DLSS Desteğine Sahip

Sonraki İçerik
Görsel 6: VALORANT'a Tırmanış Adlı Yeni Bir Oyun Modu Geliyor - Rehber - Oyun Dijital

VALORANT’a Tırmanış Adlı Yeni Bir Oyun Modu Geliyor

Alakalı İçerikler
""