Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Nvidia Kripto Madencilik İçin Özel GPU Serisi Çıkaracak

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Nvidia Kripto Madencilik İçin Özel GPU Serisi Çıkaracak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Kripto paraların popülerleşmesinin akabinde GPU’larda stok sorunu yaşandığı bilinen olay. Nvidia, kısaca CMP olarak adlandırılan yeni kripto madencilik GPU’larının PC oyuncuları için GeForce grafik kartlarının tedariğini etkilemeyeceğine söz verdi.

Şirket tarafından yapılan açıklama yeni kripto madencilik serisinin GeForce serisi ile aynı gereksinimlere sahip olmadığını dolayısıyla herhangi bir stok sorunu yaşatmayacağını garantiliyor.

Nvidia Kripto Madencilik İçin Özel GPU Serisi Çıkaracak

Nvidia, bu grafik yongalarının özellikle profesyonel madencilik işlemleri için tasarlandığını söyledi. Açıklamaya göre, NVIDIA CMP tamamen açık bağlantı noktalarına sahip ve hava akışı için en iyi performansı sağlıyor ve bu bağlantı noktaları, tek bir CPU tarafından daha fazla GPU’nun kontrol edilebilmesi için özel olarak tasarlandı. Bu şekilde, bu GPU’lar en iyi madencilik performansını sağlayacaktır.

Nvidia CMP serisi de 3. parti üreticilere verecek.

Nvidia aynı zamanda oyun serisi ekran kartlarında olduğu gibi Asus, Colorful, Evga, Gigabyte, MSI ve Palit gibi ortaklarla üretime başlayacağını duyurdu.

İlk iki yonganın bu yılın ilk çeyreğinde çıkması beklenirken, diğer iki yonganın bu yılın ikinci çeyreğinde çıkması bekleniyor.

Bazı ekran kartları için önerilen fiyat 399$ ve stok problemlerinden dolayı önerilen fiyat 700-800$’a çıkarılmıştır. Madenciliğe olan talep artmaya devam ederken, Nvidia’nın bu hamlesi hem madencileri hem de oyuncuları memnun edecek.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: VALORANT 2.03 Yama Notları ve Değişimler - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT 2.03 Yama Notları ve Değişimler

Sonraki İçerik
Görsel 6: Fall Guys Bu Yaz Xbox'a Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Fall Guys Bu Yaz Xbox’a Geliyor

Alakalı İçerikler
""