Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Nintendo Switch’e Gayriresmi GTA Vice City Çıktı

Avatar photo
Takip Et
GTA Vice City’nin resmi olarak yayınlanmasını beklesek de, şimdilik hayran yapımı ile idare edeceğiz.

GTA Vice City‘i artık mobil dahil birçok platformda oynayabiliyor olsak da, Nintendo Switch‘e hala çıkmamış olması Switch sahiplerini üzmekte. Rockstar‘ın GTA serisini Nintendo Switch’te yayınlamama konusunda ısrarcı görünüyor.

Yapımcılar sonunda GTA Vice City’i Nintendo Switch’te çalıştırmayı başardı.

Daha önce birkaç sefer VC’yi çalıştırmayı başarmışlardı, fakat bunu hackleyerek ve jailbreak ile yapmışlardı. Bu tabi ki yasal bir yol değil.

Fakat bir grup hayran tersine mühendislik ile hem GTA III hem de GTA: Vice City‘nin dosyalarını GitHub’a yüklemeyi başardı, fakat bir süre sonra bu dosyalar Rockstar Games‘in ana şirketi Take-Two Interactive tarafından telif hakları sebebiyle kaldırıldı. Geçen ay ise, re3 ve reVC kod isimli bu tersine-mühendislik ürünleri yapımcıların karşı dava talebiyle tekrar çevrimiçi hale geldi. En sonunda birkaç gün önce Switch port’unu bitirmeyi ve GitHub’da yayınlamayı başardılar.

Peki Bu Yasal mı?

DMCA‘ye (internete yönelik telif hakkı yasası) göre, bu içerik 10 ila 14 gün içinde yasal bir işlem yapılmazsa çevrimiçi olabilir. Görünüşe göre, Take-Two henüz bir dava açmadığı için veya ihtarname göndermediği için Switch port’u şu an oynanabilir durumda. Yapımcıların iddiasına göre de, oyuncuların Switch’te GTA erişebilmesi için oyunlara sahip olmaları gerekiyor, böylelikle Take-Two bu ürünlerden gelir bile sağlıyor.

Sonuç olarak yasal işlemler hala tartışma konusu olsa da, Nintendo Switch sahipleri GTA III ve Vice City’i el konsollarında oynama şansına sahip.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Minyonlar Artık Minecraft’ta

Sonraki İçerik

For Honor’ın Yeni Kahramanı Kyoshin Duyuruldu

Alakalı İçerikler
""