New World Balık Nasıl Tutulur?

Avatar photo
Takip Et
New World’de balık yakalamak için yem ve olta kullanımı hakkında rehber.

New World’de balık tutmaya oyuna girdiğiniz zaman erkenden ve kolayca başlayabilirsiniz. Öncelikli olarak ihtiyacınız bir olta olacak. Oltayı çok kolay bir şekilde edinebilirsiniz. Bunu bir sonraki aşamada anlatacağız.

New World Balık Nasıl Tutulur?

İyi bir balık tutma yeri bulduktan sonra, şu aşamalarla balık tutabilirsiniz:

  1. Balık tutma yerine gelince balık tutma moodunu F3 tuşuna basarak etkin hale getirin.
  2. Balık yemini R’ye basarak oltaya takın. (isteğe bağlı)
  3. Farenizin solt tıkına basılı tutarak oltanızı atın ve hizanızı belirleyin.
  4. Mesafenizi ayarladıktan sonra sol tıktan parmağınızı kaldırabilirsiniz.
  5. Bir şey yakalayana kadar bekleyin. (Ekranda belirecektir.)
  6. Oltayı geri sarmak için farenizin sol tıkına basılı tutun. Oltanızın makarası döndükçe yeşil bir simge belirecek. Simge turuncuya dönünce sol tıkı bir süre bırakın yoksa avınız kaçabilir. Simge tekrar yeşile dönünce oltanızın makarasını sarmaya devam edebilirsiniz.
  7. Avınızı alabilemek için sol tıka basılı tutarak ve sol tıkı bırakarak eş hareketlerle devam edin.

Bu şekilde balık tutabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kısım, balığı yakalarken simge turuncu olduğunda balık oltadan kaçabilir. Sabırlı bir şekilde beklerseniz oltanızı güzelce atıp çekebilirsiniz.

Balık tutmak hem XP kazanmanın hem de lezzetli yemekler yapıp yeni öğeler keşfetmenin yanı sıra arkadaşlarınızla da güzel vakit geçirmenizi sağlar. Arkadaşlarınızla beraber çevrimiçi şekilde balık tutabilirsiniz.

Olta edinmenin yolları

Olta edinmenin en kolay yolu kendi yapımınız olan oltadır. 1 Green Wood (odun) ve 1 Fiber (elyaf) ile herhangi bir kamp ateşinde olta yapabilirsiniz. Fiber’i kenevir bitkisinden hasat ederek elde edebilirsiniz. Windsward‘da usta Fisher Michael Shields ile konuşarak da olta yapabilirsiniz. Bu, olta yapmanın en hızlı ve kolay yoludur.

Daha yüksek seviyelerde olta yapmak da mümkün fakat önce seviye olarak yükselmeniz ve seviyesi yüksek oltanın gerektirdiği malzemelere sahip olmanız gerekmektedir. Çeşitli malzemelerle 4, 18, 40 ve 60. seviyelerde olta yapmak mümkündür.

Görsel 4: New World Balık Nasıl Tutulur? - Rehber - Oyun Dijital

New World’de Balık Tutabileceğiniz Yerler

New World’ün su olan her yerinde balık tutabilirsiniz. Sığ suda daha az balık tutabilirken derin suda daha fazla sayıda ve daha nadir türdeki balıkları avlayabilirsiniz.

Size farklı imkanlar sağlayan balık tutma noktalarının kişi başına sınırlı kullanımları var. Sürekli olarak aynı yerde balık tutmaya devam edemezsiniz. Sunucu yeniden başlatıldığı vakit bu kullanım sıfırlanır, tekrar balık tutmaya aynı yere gidebilirsiniz.

New World’ün sitesindeki haritadan balık tutma noktalarına bakabilirsiniz. Aynı zamanda aradığınız başka noktaları da bu haritadan bulup gidebilirsiniz. Harita üzerinde balık tutma yerlerinin üzerindeki yıldız sayıları, oralardan yaygın, nadir ve gizli değerlerinde balık avlayabileceğinizi gösteriyor.

Görsel 5: New World Balık Nasıl Tutulur? - Rehber - Oyun Dijital

Bu rehberde New World’de nasıl balık tutabileceğinizi öğrendiniz. Haydi rast gele!

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

New World Fast Travel Nasıl Yapılır?

Sonraki İçerik

Gen.G ve Hip Hopçu Jay Park İşbirliği Duyuruldu

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.