Netflix, 2023 İçinde 40 Oyun Daha Yayımlamayı Planlıyor

Avatar photo
Takip Et
Netflix, 2023 yılında 40 oyun daha yayımlamayı planladığını ve yıl sonuna kadar oyun sayısını 95’e çıkaracaklarını söyledi.
Görsel 4: Netflix, 2023 İçinde 40 Oyun Daha Yayımlamayı Planlıyor - Rehber - Oyun Dijital

Netflix, 2023 yılında 40 oyun daha yayımlamayı planladığını ve yıl sonuna kadar sunduğu oyun sayısını 95’e çıkaracağını söyledi.

Şirket, 2021 yılının sonlarında Netflix abonelerine Android ve iOS sürümleri aracılığıyla bir mobil oyun kütüphanesine erişim sunmaya başladı. Pazartesi günü yapılan bir açıklamada Netflix, şu anda geliştirilmekte olan 16 birinci taraf oyunu olduğunu ve üçüncü taraf stüdyolarla birlikte çalışan 70 oyun daha olduğunu söyledi.

Netflix’in harici oyunlardan sorumlu başkan yardımcısı Leanne Loombe bir blog yazısında “Bu yıl portföyümüzü oluşturmaya devam edeceğiz ve bu da her ay yeni oyunlar anlamına geliyor” dedi.

Netflix’e gelen üç Ubisoft özel yapımından ikincisi Mighty Quest: Rogue Palace, 18 Nisan’da yayınlanacak. Ubisoft, Valiant Hearts: Coming Home’u Ocak ayında yayımlamıştı. Ayrıca Ubisoft ve Netflix bir Assassin’s Creed mobil oyunu ve bir Assassin’s Creed dizisi üzerinde çalışıyor.

Netflix ayrıca, en çok oynanan oyunlarından biri olan Too Hot to Handle’ın devam oyununun Nanobit’te geliştirilmekte olduğunu ve bu yıl içinde yayınlanmasının planlandığını duyurdu.

Görsel 5: Netflix, 2023 İçinde 40 Oyun Daha Yayımlamayı Planlıyor - Rehber - Oyun Dijital

Netflix, bulut tabanlı oyun servisi üzerinde çalışıyor.

GamesIndustry.biz’e verdiği röportajda Loombe, Netflix’in bir bulut oyun hizmeti başlatma planları hakkında da yorum yaptı: “Bulut teknolojisinin herhangi bir cihazda oyunlara kolay ve sorunsuz erişim olanağı sağlayabileceğine inanıyoruz.”

“Ancak bunu nasıl yaptığımız ve üyelerimize nasıl sunduğumuz konusunda son derece düşünceli olmak istiyoruz, bu nedenle tıpkı mobil oyunlar için yaptığımız gibi, bunu yavaş yavaş, bir öğrenme perspektifinden ele alacağız, ancak bu kesinlikle devam ediyor.”

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Amazon, Yüzlerce Twitch Çalışanını İşten Çıkarttı - Rehber - Oyun Dijital

Amazon, Yüzlerce Twitch Çalışanını İşten Çıkarttı

Sonraki İçerik
Görsel 7: Twitch'in Rakibi Olduğunu İddia Eden Kick Nedir? - Rehber - Oyun Dijital

Twitch’in Rakibi Olduğunu İddia Eden Kick Nedir?

Alakalı İçerikler
""