Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

NBK, VALORANT İçin CS:GO’dan Ayrıldı

Avatar photo
Takip Et
OG Esports üyesi NBK, VALORANT için CS:GO kadrosundan ayrıldı.

CS:GO espor süperstarı ve veteran oyuncusu Nathan “NBK” Schmitt, bu sabah CS:GO takımını terk ettiğini ve OG Esports birlikte VALORANT içerisinde rekabet edeceğini duyurdu.

NBK CS:GO Espor’dan Ayrılıyor

OG bu yılın erken safhalarında VCT ve VALORANT Espor kariyerine başlaması için Monkey Busniess ile sözleşme imzaladı ve NBK’de bu kadroya katılacağını söyledi. Geride bir başarı mirası bırakan CS:GO yıldızı çok şey başardı ve şimdi başka bir dal içerisinde başarı ve unvan istiyor. OG Esports için oynadığı 450 gün boyunca, 2019’da kurulduktan kısa bir süre sonra takımını zafere taşıyan oyuncu oldu. Fakat şimdi hayatını VALORANT’a adadığına göre, kariyerinde bir değişiklik yeni zorluklar üstelenmeyi istiyor. NBK, Riot Games’in yeni espor oyunu VALORANT’a giden treni takip sayısız CS:GO oyuncularının arasına katıldı.

OG Esports dedi ki “VALORANT içerisinde ki bu yeni meydan okuma oyuncumuzun kariyerinde yeni bir bölümün başlangıcını işaret ediyor. Aynı zamanda Riot Games’in Espor içerisinde ki artan önemini de gösteriyor.”

OG VALORANT Espor’una Katıldı!

Muhtemelen CS:GO espor tarihinin en iyilerinden biri olan NBK, genellikle Fransa’dan en çok başarı kazanmış oyuncu olarak kabul edilir. Rekabetçi tarihi boyunca yerel ve uluslararası turnuvalardan 52 kupa kazandı. 52 kupadan 2‘si büyük turnuvaları içeriyor. Önemli turnuvalarda dört MVP ödülü aldı. Aslında, bazı hayranları ona “Kingmaker” unvanıyla sesleniyor. İlk profesyonel kariyeri 2019 yılında başladı. Aynı zamanda OG Espor CS:GO ekibi içerisine de 2019 yılında katıldı. O şimdi yeniden kendisi için sahneyi değiştirmeyi umuyor.

Ne yazık ki, VALORANT ekibi OG‘nin Monkey Business kadrosu ile sözleşme imzalamasından bu yana çok az başarı elde etti veya hiç başarı elde etmedi. Liquipedia’ya göre, VALORANT ekibi şimdiye kadar hiçbir şey kazanmadı. CS:GO yerine VALORANT’a geri dönen OG Esports, takımın başarıya ulaşması gerekebilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

ESL IEM Köln İçin Yeni HUD ve Kupayı Duyurdu

Sonraki İçerik

Battlefield 2042 Nvidia DLSS ve Reflex’i Destekleyecek

Alakalı İçerikler
""