Monster Hunter Stories 2 Nadir Canavarlar

Takip Et
Monster Hunter Stories 2: Nergigante, Nargacuga ve daha fazla nadir canavar nerede bulunur?
[lwptoc]

Tüm Monster Hunter oyunlarında olduğu gibi Monster Hunter Stories 2 nadir canavarlar, size oyunun ilerleyen aşamalarında oldukça işinize yarayacak güçlü ekipmanlar sağlayacaktır.

Ancak elbette bu önemli kazancı sağlamak, o kadar da kolay değil. İşinize yarayacak ekipmanları elde etmenizi sağlayacak bu nadir canavarlar, aynı zamanda bulunması pek de kolay olmayanlar olarak bilinmekte. Özellikle Nargacuga ve Anjanath, yalnızca belirli şartları yerine getirmeniz halinde ortaya çıkacaktır.

Aralarında ise belki de en nadiri Nergigante olabilir ki yumurtalarına erişebilmek sıkı bir takip gerektirmekte. Bu rehberle birlikte bazı en güçlü ve en çok aranan canavarların peşinden gidebilmenize ve böylelikle en kısa sürede onları ekibinize dahil edebilmenize yardım etmeye çalışacağız.

Görsel 4: Monster Hunter Stories 2 Nadir Canavarlar - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Bu nadir canavarları dinlendikleri mağaralarda bulma konusunda şansınızı deneyebilirsiniz elbette ama şanslı olsanız dahi yumurtalarını elde etmek için onları geri çekilmeye zorlayacak ve yumurta konusundaki şansınızı kesinliğe dönüştürecek birtakım yöntemleri denemekten de zarar gelmez. Örneğin Paintball numarası – Paintball kullandıktan sonra canavarı 3 el içerisinde yenmek- işinize yarayacaktır, yine de her birinin kendine has, onları geri çekilmeye zorlayacak zayıf noktaları bulunduğunu bilmek gerek.

Monster Hunter Stories 2 Nargacuga Yumurtası

Nargacuga perisini Alcala bölümünde gerçekleşen ana hikaye görevi esnasında bulma ihtimaliniz mümkün. Ancak, istediğiniz istatistikleri sağlayamazsanız, Nargacuga’yı boss savaşından sonraki mağaralarda bulabilirsiniz.

Nargacuga; Alcala bölgesindeki dağınık nadir mağaralarda olabileceği gibi West Etuelle Ormanı’ndaki mağaralarda da bulunabilmekte.

Paintball yönteminin haricinde savaştığınzı esnada pitfall tuzağı kullanarak da cahşi Nargacuga’ları geri çekilmeye zorlayabilirsiniz.

Monster Hunter Stories 2 Rathian Yumurtası

Rathian için de Alcala bölgesi ev niteliğinde dersek yanılmış olmayız. İlgili hikaye görevindeki boss savaşının ardından Rathian yumurtası elde etmek mümkün olsa da bunun haricinde Alcala’da ve Mt. Harzgai’da bulunan nadir mağaralara bakarak da Rathian avlayabilirsiniz.

Rathian’ı geri çekilmeye zorlamak için ise, savaş esnasında Kinship Skill kullanmanız gerekmekte.

Görsel 5: Monster Hunter Stories 2 Nadir Canavarlar - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Monster Hunter Stories 2 Legiana Yumurtası

Legiana bulmak Nargacuga bulmak ile oldukça benzeşiyor. Loloska’da geçen hikaye görevinde bir Legiana’ya rast gelebileceğiniz gibi boss savaşından sonra Legiana yumurtası elde etmeniz de mümkün. Bunun haricindeyse bu uçan wyvern, nadir mağaralarda ve Lavina Glacial Peaks’te bulunabilmekte.

Bir Legiana ile savaşırken, süzüldüğü esnada flaş bombası atarak ve devamında da bir elektrik saldırısı gerçekleştirerek onu geri çekilmeye zorlayabilirsiniz.

Monster Hunter Stories 2 Anjanath Yumurtası

Anjanath’lardan birine oyunun erken safhalarında denk gelseniz de yumurtasını elde edebilmek için Loloska Bölgesine erişebilecek kadar beklemeniz gerekmektedir. Anjanath yalnızca nadir mağaralarda ve Loloska Ormanı’nda ortaya çıkmakta ki biraz beklemenizi de gerektirebilir…

Bir Anjanath’la savaşırken, canavarın burnunu su elementi saldırısıyla kırmanız, geri çekilme ihtimalini arttıracaktır.

Monster Hunter Stories 2 Nergigante Yumurtası

Nergigante, bahsi geçen canavarlar arasında ayrı bir yere sahip zira bir Nergigante’yi geri çekilmeye zorlamanız mümkün değil. Dolayısıyla, Nergigante yumurtası bulmak için nadir yüksek seviye canavar mağaralarında gezmeniz gerekebilir.

Bu mağaralardan Terga Volcano’nun zemin katındakilerde Nergigante’ye genk gelebilirsiniz. Ancak Nergigante yumurtası bulmadan önce çokça kez yenilenmeye hazır olur. Eğer nadir bir yumurta arıyorsanız, bu sayıyı iki katına çıkartın…

Amacınız hangisi olursa olsun, yeteri kadar Bottle Caps’e sahip olduğunuzu kontrol edin. Eğer ekstradan macera arıyorsanız bunun için Royal Canavarlar’ın peşinden gidebilirsiniz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Final Fantasy 16 için İşler Ağırdan Alınıyor

Sonraki İçerik

Monster Hunter Stories 2 Royal Canavarlar

Alakalı İçerikler
""