Minecraft’ta Mum Nasıl Yapılır?

Avatar photo
Takip Et
1.17 güncellemesiyle Minecraft’a eklenen mumların nasıl yapılacağını gösterdik. Peki Minecraft’ta mum nasıl yapılır?

Mumlar, Minecraft’ın 1.17 güncellemesiyle eklenen en gösterişli dekoratif öğelerden birisi. Bu ışık veren mumlar, aklınıza gelen her yere koyabilir, istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Ya da isterseniz bu mumları pasta üzerine koyup güzel bir doğum günü partisi veya kutlama düzenleyebilirsiniz. Aşağıda Minecraft’ta Mum Nasıl Yapılır? sorusunu sizler için yanıtladık.

1.17 güncellemesiyle Minecraft’a eklenen mumlar, çevrenize ve evinize biraz ışık katmanın yeni ve harika yoludur. 16 farklı mum renginin yanı sıra temel renkte mum da yapabilirsiniz.

Minecraft’ta Mum Nasıl Yapılır?

İhtiyacımız olan bir Çalışma Masası, bir İp ve bir Petek. İp malzemesini örümcekten alabilir, Petek malzemesini ise arı kovanlarından alabilirsiniz. Bu 2 malzeme ve çalışma masası ile sizde artık mum yapabilecek bilgiye sahip olacaksınız.

1 adet petek üzerine 1 adet ip yerleştirin.

Minecraft'ta Mum Nasıl Yapılır?
Minecraft’ta Mum Yapımı

Eğer boyalı mum yapmak isterseniz seçtiğiniz rengi ve mumu çalışma masasına üstteki görseldeki yerleşim gibi yerleştirin. Böylelikle mumunuz istediğiniz renge kavuşacaktır. Mumu istediğiniz yüzeye yerleştirebilirsiniz. Bir bloğa en fazla 4 mum sığdırabilirsiniz. Ancak bu 4 mumun aynı renkte olması gerekiyor. Farklı renklere sahip mumlar bir blok içerisinde toplanamaz.

Mumu yüzeye yerleştirdik ama yanmadı. Mumu yakmak için Çakmaktaşı (Flint and Steel) kullanabilirsiniz. Ayrıca bir bloğa ne kadar çok mum koyarsanız o kadar çok ışık seviyesi yükselir. Sayıya göre ışık seviyesi şu şekilde:

  • 1 Mum: 3 Işık Seviyesi
  • 2 Mum: 6 Işık Seviyesi
  • 3 Mum: 9 Işık Seviyesi
  • 4 Mum: 12 Işık Seviyesi

Mum ışığını söndürmek isterseniz elinizde bir şey yokken muma sağ tıklayın. Tıkladıktan sonra mum sönecektir. Mumun bulunduğu bloğa su dökerseniz -eğer mum yanıyorsa- mumlar kırılmaz ama söner.

Son olarak en önemlisi bir mumu pastaya dikebilirsiniz. Pasta yenildiğinde veya kırıldığında mum düşer. Yukarıda dediğimiz gibi arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız partiler için güzel bir fikir. Üfleme mekaniği olsaydı fena olmazdı.

Minecraft’ta Mum Nasıl Yapılır? Sorusuna cevabını verdik. Mumlar hakkında bilmeniz gereken her şey bunlardan ibaret.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Hitman 3 Tüm Kapı ve Kasa Kodları

Sonraki İçerik

VALORANT 1. Yıl Marşında Yeni Harita ve Ajan Detayı

Alakalı İçerikler
""