Minecraft’ta Bakır Nasıl Bulunur?

Avatar photo
Takip Et
Minecraft’ta bakır nasıl bulunur, nerede bulunur; sorularının cevaplarını burada bulabilirsiniz.

1.17 güncellemesi ile beraber oyuna eklenen Bakır elementi, oyuna her türden büyüleyici dekoratif bloklar ve birkaç parça ekipman ile geldi. Geldi ama Minecraft’ta Bakır Nasıl Bulunur? bilmiyoruz.

Diğer bloklara nazaran Bakır blokları bir fiziğe sahip. Bu fizik Bakır Bloklarının oksitlenmesi ile alakalı. Ayrıca oyuna eklenen ekipmanlardan birisi paratoner veya bir diğer deyimle yıldırım savar. Bu da Minecraft’a 1.17 güncellemesi ile eklenen bir başka ekipman. Tahmin edebileceğiniz üzere Bakır ile yapılıyor.

Minecraft'ta Bakır Nasıl Bulunur?
Bakır İle Yapılan Paratoner

Minecraft’ta Bakır Nasıl Bulunur?

Bakırlar madenlerde Bakır Cevheri olarak bulunur. Diğer elementlerde kırıldığı gibi külçe halinde düşmüyor. Kazdığınız Bakır Cevherini fırında pişirmeniz gerekiyor. Pişirdiğiniz cevherden 2 veya 3 ham Bakır elde edebilirsiniz.

Bakır Cevherleri, Demir Cevherinin olduğu sıralarda ortaya çıkar ve yeraltındaki herhangi bir biyom içerisinde karşınıza çıkabilirler. Bakır en yaygın olarak Y Seviyesi 47-48’de bulunur. Ayrıca deniz seviyesinin aşağı yukarı her derinliğinde sık sık bulabilirsiniz (Y Seviyesi 64). Yani Bakır bulmayı dert etmeyin, Elmaslar kadar zor değiller.

Ayrıca Bakır Cevherleri, dünyanın en alt kısmında yer alan Deepslate’de de ortaya çıkabilir. Dünyanın üst kısmına göre Deepslate’de daha nadir bir şekilde bulunabilir. Normalde taş içerisinde yer alan Bakır Cevherleri, Deepslate’de siyah taşlar içerisinde yer almaktadır, gözden kaçırmayın.

Bir Bakır madeni bulduysanız onu herhangi bir Taş Kazma veya daha iyi bir kazma ile kazabilirsiniz. Sizlere önerimiz eğer Fortune büyülü bir kazmanız varsa onunla kazmanız; böylelikle Bakırdan daha çok verim alırsınız.

Aşağıdaki görselde oyunda yer alan bakır bloklarını gösteriyor.

Görsel 4: Minecraft'ta Bakır Nasıl Bulunur? - Rehber - Oyun DijitalMinecraft’ta Bakır İle Ne Yapılabilir?

Ham Bakır tek başına kullanışlı değildir. İsterseniz Ham Bakır ile Bakır bloğu yapabilir veya onu pişirerek bir şeyler üretmek için uygun hale getirebilirsiniz. Uygun hale gelen Bakır Külçeler ile şunları yapabilirsiniz:

  • Bakır Blok: 3×3 ızgarayı tamamen (9 tane) Bakır Külçe ile doldurarak.
  • Dürbün (Spyglass): Çalışma masasının ortasını hiza alarak en üste Ametist Parçası ve altına 2 tane Bakır Külçesi. (Tıpkı kürek yapar gibi)
  • Paratoner: Dikey çizgide 3 tane Bakır Külçe.

Bakır Blok çok yönlü ve ilginizi çekebilecek ilginç bir dekoratif bloktur. Blok, zamanla oksitlenir ve bulunduğu alanda havayla temas ediyorsa Bakır Blok zamanla rengi turkuaza döner. Blok 4 farklı aşamadan (Yukarıdaki görselde görebilirsiniz.) geçer; normal, maruz, yıpranmış ve son olarak oksitlenmiş. Her aşamada turuncu rengi azalır ve yeşile dönmeye başlar.

Oksitlenmeye başlayan Bakır Bloğunuzu önceki aşamaya geri döndürmek istiyorsanız herhangi bir balta kullanarak döndürebilirsiniz. Eğer Bakır Bloklarınızın oksitlenmesini istemiyorsanız onları mumlamalısınız. Mum, oksitlenmeyi durduracaktır ve Bakır Bloğunun kondisyonunu koruyacaktır. Mum yapmasını bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz. Son olarak Bakırdan merdiven veya basamak üretebilirsiniz. Merdiven ve basamaklarda bloklarda olduğu gibi oksitlenme geçirebilir.

Minecraft’ta Bakır Nasıl Bulunur? sorusuna cevabı verdik. Bakırlar hakkında bilmeniz gereken her şey bundan ibaret.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VALORANT 1. Yıl Marşında Yeni Harita ve Ajan Detayı

Sonraki İçerik

VCT 3. Aşama 1. Kapalı Elemeler’e Davetli Takımlar Kesinleşti

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.