Minecraft Sohbet Moderasyonu Güncellemesi Tepkiyle Karşılandı

Avatar photo
Takip Et
Minecraft 1.19.1 güncellemesiyle oyuna eklenen mesaj raporlama özelliği oyuncular tarafından tepkiyle karşılandı.
Görsel 4: Minecraft Sohbet Moderasyonu Güncellemesi Tepkiyle Karşılandı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft Java Edition’a gelen 1.19.1 güncellemesiyle birlikte oyuna sohbet raporlama sistemi eklendi. Bu özellik oyuncuların, sunucu sohbetlerindeki diğer oyuncular tarafından saldırgan ya da kabul edilemez olarak görülen davranışları bildirmelerini sağlıyor.

Birçok sunucu sahibi ve oyuncu, barındırmak için para verdikleri sunucuları kendi kendilerine denetlemelerine izin verilmesi gerektiğine inandıkları için bu özellikten memnun değiller. Ancak Mojang Studios bu karardan geri adım atmayacaklarını açıkladı.

Mojang’ın MojangMeesh olarak tanınan topluluk yönetici Michalle Bules, Reddit’te topluluk endişelerini ve sohbet moderasyonu sistemine yapılan geri dönüşleri cevaplayan bir gönderi paylaştı.

Meesh, Mojang’ın oyuncu geri bildirimlerine değer vermesine rağmen, bu geri bildirimin “Mojang Studios’un bağlı olduğu tasarım ilkelerini değiştirmeyeceğini” açıkça belirtti.

Açıklamanın akabinde oyuncular özel sunucularda bu denetimin olmaması gerektiğini savunmak için Twitter gündemine #saveminecraft etiketini sokmuş durumda. Öte yandan bu özelliğin önüne geçmek için mod geliştiricileri tarafından geliştirilen No Chat Reports adlı mod 6 saat içerisinde 250 binden fazla indirmeye ulaştı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Endonezya'da Steam ve Epic Yasaklandı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Endonezya’da Steam ve Epic Yasaklandı

Sonraki İçerik
Görsel 6: FIFA 23 Kariyer Modu Fragmanı Yayımlandı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

FIFA 23 Kariyer Modu Fragmanı Yayımlandı

Alakalı İçerikler
""