Minecraft Live 2022’de Duyurulan Her Şey

Avatar photo
Takip Et
15 Ekim akşamı düzenlenen Minecraft Live 2022 etkinliği tamamlandı. Etkinlikte duyurulan her şeyi sizin için derledik.
Görsel 4: Minecraft Live 2022'de Duyurulan Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft Live, Mojang tarafından Minecraft oyunlarına gelecek güncellemeleri ve en son haberleri duyurduğu yıllık düzenlenen bir etkinlik. Bu yılın Minecraft Live 2022 yayınında açıklanan her şeyi sizin için derledik.

Minecraft Legends

Görsel 8: Minecraft Live 2022'de Duyurulan Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Bilmeyenler için Minecraft Legends; 2023’te çıkış yapması planlanan, Minecraft evreninde geçen Aksiyon-Strateji oyunudur.

Çıkış Tarihi

Yayında Minecraft Legends’ın 2023 baharında piyasaya sürüleceği duyuruldu. Henüz kesin bir çıkış tarihi olmasa da artık oyunun 2023’ün başında çıkış yapacağını biliyoruz.

Açılış Sinematiği

Açılış Sinematiği, oyunu ilk kez oynayacak oyuncuların göreceği ilk ekrana deniyor. Çok sayıda yeni yaratık ve dört gözle beklemeniz gereken özellikler tanıtıldı.

Minecraft Dungeons

Görsel 9: Minecraft Live 2022'de Duyurulan Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Yayında Minecraft Legends ve Minecraft 1.20 güncellemesine büyük ölçüde odaklanılmasına rağmen, Minecraft Dungeons’ın üçüncü sezonunda yakında gelecek bazı içerikler duyuruldu.

Yeni Fauna Faire DLC’si

Fauna Faire öncelikle evcil hayvanlara odaklanacak ve gelinciklerden kirpilere ve sevimli su samurlarına kadar yepyeni hayvanları oyuna ekleyecek.

Tüm ödüller, hayvanlarınızı evcilleştirmenize izin veren pelerinler, yetenekler ve ifadeler dahil olmak üzere evcil hayvanlara odaklanacak.

Tree Top Tangle Görevi

Jungle biyomunda geçen bu ücretsiz görev, sizin ve arkadaşlarınızın tehlikeli ağacı tüm gizemleriyle keşfetmenizi sağlayacak.

Minecraft 1.20 Güncellemesi

Görsel 10: Minecraft Live 2022'de Duyurulan Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft 1.20 güncellemesi, kapsayıcılık ve temsil yoluyla kendini ifade etmeyi sağlayan bir ana temaya sahip. Minecraft Live 2022 yayınının en çok beklenen haberlerinden birisi bu güncelleme hakkındaki bilgiler olabilir.

7 yeni varsayılan dış görünüş

1.20 güncellemesi farklı ırklar, stiller, cinsiyetler ve tasarımlarda yedi yeni varsayılan dış görünüş (skin) sunacak.

Yeni Bloklar

Yeni görünümlerin yanı sıra oyuncuların yolculuklarında inşa etmeleri için yepyeni bloklar da geliyor, bunlar arasında şunlar yer alıyor:

  • Askılı Tabela
  • Bambu Ahşap Bloklar
  • Çalışan Kitaplıklar

Asma tabelalar birçok farklı şekilde yerleştirilebilecek ve bilgileri görüntülemek için yeni bir yol sunacak.

Bambu Ahşap Bloklar, tamamı Bambu’dan yapılmış benzersiz bir tasarım stili getiriyor. Örneğin, oyuncular bambu temasına daha iyi uyması için tekneler yerine Bambu ağacını sal yapmak için kullanabilirler.

Son olarak, yeni tanıtılan Çalışan Kitaplıklar. Yayında, içine gerçekten kitap koyabileceğiniz, hatta büyülü kitaplar içeren kitap raflarını tanıtıldı, böylece oyuncuların envanterlerini kitapla doldurma konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak.

Yeni Yaratıklar

Oyuncuların katıldığı Minecraft Live oylamasından seçilen yaratığın yanı sıra oyuna farklı bir yaratık daha eklenecek. Minecraft 1.20 güncellemesiyle birlikte oyuna Deve ve “Koklayıcı” eklenecek.

Deve, aynı anda iki oyuncu tarafından binilebilen ve evcilleştirilebilen bir yaratık.

“Koklayıcı” ise oyuncuların oylarıyla oyuna eklenecek yaratıktır. Özelliği; kafasını toprağa gömüp oyuna yeni eklenen tohumları bulabiliyor olmasıdır.

Minecraft Live 2022’de duyurulan her şey bu kadardı. Minecraft konulu diğer içeriklerimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 11: Cem Bölükbaşı F1 22'ye Eklendi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Cem Bölükbaşı F1 22’ye Eklendi

Sonraki İçerik
Görsel 12: Gotham Knights Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Gotham Knights Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""