Minecraft Büyülü Kitap Ne İşe Yarar?

Avatar photo
Takip Et
Elmas kılıcın, kazmanın vazgeçilmezi, güçlendiricisi Minecraft Büyülü Kitap Ne İşe Yarar?

Minecraft Büyülü Kitap Ne İşe Yarar? sorusunu sormadan önce Minecraft’ta Büyü Nedir? sorusunu baz alarak başlangıç yapabiliriz. Zırhları, savaşmak için ürettiğiniz kılıçları, ağaç kesmek veya maden kazmak için ürettiğiniz aletleri olduğundan daha da güçlendiren bu Büyüler, oyunda bir nevi üstünlük sağlıyor. Minecraft Büyülü Kitap Ne İşe Yarar? sorusunun cevapları burada.

Minecraft Büyülü Kitap Ne İşe Yarar?

Büyülü Kitap, başta bahsettiğimiz gibi savaş malzemelerini ve aletleri güçlendirmeye yarayan bir büyülü bir güç. Büyü masası sayesinde ürettiğiniz kitaba Büyü basarak o kitabı bir Büyülü Kitap haline getirebilirsiniz. Fakat hangi büyüye sahip olacağını seçemezsiniz. Bu olay tamamen rastgele oluşmaktadır.

Eğer Büyülü Kitap arayışı içerisinde iseniz ve Büyü Masanız yok ise Büyülü Kitapları başka yerlerde de rastgele olarak bulabilirsiniz. Aşağıdaki listeden yollara bakabilirsiniz.

  • Balık Tutma

Balık tutarak Büyülü Kitap düşürebilirsiniz. Düşürdüğünüz Büyülü Kitap size tuttuğunuz balığın yanında “hazine” olarak temin edilir. Gelebilecek kitap sizin şansınıza bağlıdır fakat Büyü Masasında bu kitap, 30 seviye büyüye eşdeğerdir. Her salladığınız oltada Büyülü Kitap çıkaramazsınız, belli bir şans yüzdesi vardır. Biraz sabırlı olarak Büyülü Kitap sahibi olabilirsiniz.

  • Köylüler İle Ticaret

Eğer bir köy bulduysanız mutlaka kütüphaneci bir köylü aramalısınız. Kütüphaneci köylüler, köyün en bilge yerlilerinden birisidir. Bu yüzden Büyülü Kitabı bulabileceğiniz en doğru yerliler onlardır. Bulduğunuz bir kütüphaneci köylü, Büyülü Kitap satmıyor ise bilin ki seviyesi düşüktür. Seviyesini yükseltmek için önce onunla istediği ticareti yapmalı sonrasında geldiği seviyeye bağlı olarak Büyülü Kitap ticareti yapabilirsiniz. Ancak her köylü en üst seviyeye geldiğinde Büyülü Kitap vermeyebilir. Yine şans yüzdesi bulunan bir durum.

  • Droplar

Baskına gelen yağmacı ve intikamcılardan Büyülü Kitap düşürebilirsiniz. Düşürdüğünüz kitaplar büyük ihtimalle 30 seviyeye eşdeğer Büyülü Kitaplardan olacaktır.

  • Takas

Takas yaparak Büyülü Kitap sahibi yapabilirsiniz. Öncelikle bunun için bir veya birden fazla altın külçesine ihtiyacınız olacak. Ayrıca takası normal dünyada değil Nether’da yapacağız. Bu yüzden size bir de Nether portalı gerekli. Bildiğiniz üzere Nether’a eklenen yeni canlılardan birisi domuz yavrusu. Bu domuz yavrusuna altın külçesi verdiğinizde kendisi size karşılığında eşya atar. Attığı eşyalar arasından Büyülü Kitap çıkarma şansınız var.

Minecraft Büyülü Kitap Ne İşe Yarar?Minecraft Büyülü Kitap Nasıl Kullanılır?

Büyü masasında büyülediğiniz veya yukarıda listelendirdiğimiz şekilde bulduğunuz Büyülü Kitapları alet veya savaş malzemelerine basmanız için örse sahip olmanız gerekiyor. Örs sayesinde Büyülü Kitabı ve teçhizatı birleştirerek, büyülü teçhizat elde edebilirsiniz. Ancak örste bunu yapabilmeniz için gerekli miktarda deneyime sahip olmanız gerekiyor.

Teçhizatınıza sadece tek büyü basmakla kalmayıp, uygun olan tüm büyüleri örs üzerinden basabilirsiniz. Uygun büyüyü basmazsanız teçhizatın üstündeki büyü ya kaybedilir ya da Minecraft bunu yapmanıza izin vermez.

Minecraft Büyülü Kitap Ne İşe Yarar? sorusunu cevapladık. Büyülü Kitaplardan yana her şey okuduklarınızdan ibaret.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Ghost of Tsushima Başka Platformlara Gelebilir

Sonraki İçerik

Car Detailing Simulator Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.