Microsoft’un Bethesda Alımını AB Onayladı

Avatar photo
Takip Et
Avrupa Komisyonu, Microsoft ve ZeniMax’a birleşme için gerekli olan onayı verdi.
Microsoft'un Bethesda Alımını AB Onayladı

Avrupa Komisyonu, Microsoft’un 7,5 milyar dolarlık Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax’ı satın almasını resmen onayladı. Microsoft, Şubat ayının başlarında bu ölçekteki tüm birleşmelerin güven endişelerini gidermek için geçmesi gereken bir süreç olan Avrupa Komisyonu’nun onayını istemişti.

Avrupa Komisyonu’nun web sitesi, kararın düzenleyici tarafından belirlenen ilk, son tarihe uyan 5 Mart’ta alındığını ortaya koyuyor. Anlaşmayı onaylama kararı herhangi bir şart içermiyor.

Microsoft'un Bethesda Alımını AB Onayladı

Bu karar Microsoft’un anlaşmayı tamamlamasına ve Bethesda/ZeniMax markası altında; Skyrim ve Fallout’un geliştiricisi Bethesda Game Studios’u, Dishonered’ın geliştiricisi Arkane’i, Wolfenstein’in geliştiricisi MachineGames’i ve daha pek çok yüksek profilli stüdyoyu kontrol etmesine yeşil ışık yakıyor.

Microsoft, diğer konsollara çıkacağı duyurulan oyunların aynı şekilde devam edeceğini onayladı.

Microsoft, Deathloop ve Ghostwire: Tokyo gibi mevcut PlayStation özel oyunlarının yapılmaya devam edileceğini onaylasa da, gelecekteki oyunların çoklu platform olmaya devam edip etmeyeceği net değil.

Xbox’ın patronu Phil Spencer daha önce Xbox/PC’ye özel oyunlar yapacaklarını ima ederek, Microsoft’un 7,5 milyar dolarlık yatırımını şirketin oyunlarını Xbox dışı platformlarda yayınlamak zorunda kalmadan telafi edebileceğini söyledi. Ancak Bethesda Game Studios başkanı Todd Howard, The Elder Scrolls 6’nın yalnızca bir konsola özel olduğunu “hayal etmenin zor” olacağını söyledi, bu yüzden zaman bize gösterecek.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Peki, sizce Microsoft, Bethesda oyunlarını kendi konsoluna özel yaparak kitlesini genişletebilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
PS Store Şubat 2021 En Çok İndirilen Oyunlar

Şubat ayında PlayStation’da En Çok İndirilen Oyunlar

Sonraki İçerik
GeForce Now Türklerin Hesabını Zorla Kapatıyor

GeForce Now Türklerin Hesabını Zorla Kapatıyor

Alakalı İçerikler