Microsoft’un Xbox xCloud için 1080p Yayını Test Ettiği Bildiriliyor

Avatar photo
Takip Et
Microsoft, daha önce xCloud olarak bilinen Xbox Game Pass Cloud Gaming için yüksek çözünürlük bir akış hizmetini test ediyor.
Görsel 4: Microsoft'un Xbox xCloud için 1080p Yayını Test Ettiği Bildiriliyor - Rehber - Oyun Dijital

Microsoft, daha önce xCloud olarak bilinen Xbox Game Pass Cloud Gaming için yüksek çözünürlük bir akış hizmetini test ediyor.

WindowsCentral’ın raporuna göre, isimsiz (ancak ‘güvenilir’) bir oyun geliştirci kaynağı kısa bir süre önce xCloud üzerinden çalışan Hellblade’in bir görüntüsünü paylaştı ve bu da oyunun akış çözünürlüğünün 1080p olduğunu ortaya çıkardı. Şimdiye kadar bu hizmet ile en yüksek 720p çözünürlük kullanılabiliyordu.

Çoğu cep telefonu en az 1080p çözünürlükte çalışıyor, bu nedenle oynayabileceğiniz çözünürlüğü artırırken, Xbox daha fazla oyuncuyu bulut tabanlı oyun akış hizmetini kullanmaya ve taşınabilir cihazlarında daha fazla Xbox Game Pass oyunu oynamaya teşvik edebilir.

Microsoft'un Xbox xCloud için 1080p yayını test ettiği bildiriliyor

Daha önceden xCloud en fazla 720p çözünürlük destekliyordu.

Oyunlar, istikrara yardımcı olmak ve sorunsuz bir bağlantı sağlamak için xCloud akışı 720p ile sınırlıydı.

Microsoft, Xbox bulut akış sunucularını Xbox One mimarisinden Xbox Series X mimarisine önümüzdeki 12 ay içinde yükseltmeyi ve xCloud akış hizmetini hem PC hem de konsollarda çalıştırmayı hedefliyor. Bu nedenle, hizmetin sürekli 1080p akışı yapabildiğinden emin olmak mantıklı.

Microsoft, şüphesiz, kendi Bulut oyun akış hizmetinin, müşterilerine 1080p oyun akışı sunan rakip şirketlerle rekabet etme zorluğuna sahip olduğundan emin olmak istiyor. Google Stadia, Amazon Luna, GeForce Now ve diğerleri zaten bu özelliği sunuyor.

Xbox Game Pass Cloud Gaming, Eylül ayında 22 ülkede 150’den fazla oyun seçeneği ile piyasaya sürüldü.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Peki, siz Xbox Game Pass Cloud Gaming Türkiye’ye gelirse satın alır mıydınız? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Apex Legends Steam'de 198.000 Eş Zamanlı Oyuncuya Ulaştı - Rehber - Oyun Dijital

Apex Legends Steam’de 198.000 Eş Zamanlı Oyuncuya Ulaştı

Sonraki İçerik
CSGO Işınlanma Bug'ı Keşfedildi

CSGO Işınlanma Bug’ı Keşfedildi

Alakalı İçerikler
""