Microsoft Windows 11 Çıkış Tarihini Duyurdu

Avatar photo
Takip Et
Microsoft, Windows 11 çıkış tarihinin Ekim 2021 olacağını duyurdu.

Microsoft, resmi olarak Windows 11’in 5 Ekim 2021’den itibaren uygun bilgisayarlara güncelleme olarak dağıtılacağını duyurdu.

Windows işletim sisteminin en son sürümü ilk olarak uygun Windows 10 PC’ler için ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak ve yeni bilgisayarlara önceden yüklenecek. İşletim sistemi ilk olarak Haziran ayında ortaya çıktı ve “oyun için şimdiye kadarki en iyi Windows” olmayı vaat ediyor.

Windows 11 çıkış tarihi 5 Ekim 2021 olarak duyuruldu.

Windows bloğunda yayımlanan yazıya göre, Microsoft’un bu iddianın altını doldurmak için Windows 11’e birkaç özellik ekledi. Bunları DirectX 12 Ultimate, DirectStorage ve AutoHDR gibi özelliklerle örneklendirebiliriz. Ayrıca, Android uygulamalarını da içerecek tamamen yeni tasarıma sahip Microsoft Mağazası da Windows 11 ile birlikte sunulacak. Yeni sürüm ile gelen değişiklikler arasında yeniden tasarlanmış Başlat menüsü de yer alacak. Windows 10’dan alışık olduğunuz üzere Xbox Game Pass for PC tam entegrasyonuna da sahip olacak.

Yapılan duyuruya göre, yeni sürümün dağıtımı aşamalı olacak ve “kaliteye odaklanarak” ölçülecek. İlk olarak yeni cihazlara güncelleme dağıtılacak ve eski cihazlara güncelleme zamanla gelecek. Windows 11 güncellemesinin ne zaman geleceğini belirleyen faktörler arasında donanım uygunluğu ve birçok kriter yer alıyor. Windows Update sayfasını kontrol ederek güncellemeye uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Aşağıdaki Windows 11 için yayımlanan fragmanı bulabilirsiniz. Özetle, Windows 11 çıkış tarihi 5 Ekim 2021 olacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

DrLupo Youtube ile Yayın Anlaşması Yaptı

Sonraki İçerik
Görsel 4: Lost Ark Önümüzdeki Seneye Ertelendi - Rehber - Oyun Dijital

Lost Ark Önümüzdeki Seneye Ertelendi

Alakalı İçerikler
""