Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Microsoft Discord İçin Görüşmelere Başladı

Avatar photo
Takip Et
Microsoft Discord’u satın almak için 10 milyar doları gözden çıkardı. Görüşmeler Amazon, Epic Games ve Microsoft arasında sürüyor.
Microsoft Discord İçin Görüşmelere Başladı

Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre Microsoft, oyun odaklı sohbet yazılımını 10 milyar dolardan fazla satın almak için Discord ile pazarlık masasına oturmuş durumda. Xbox CEO’su Phil Spencer’ın Discord ile potansiyel anlaşma hakkında konuştuğu söyleniyor.

VentureBeat bugün erken saatlerde, Discord’un birden fazla potansiyel alıcının ilgisini dile getirdikten sonra 10 milyar dolarlık bir satış olabileceğini ve bir tarafla özel bir satın alma tartışması imzaladığını aynı zamanda bir anlaşmanın yakın olabileceğini öne sürdü. Bloomberg’in kaynaklarından biri Discord yöneticilerinin, şirketi halka açma seçeneğine, başka bir şirkete satmaktan daha sıcak baktığını iddia ediyor.

Bloomberg’in yayımladığı habere göre Discord’un olası bir satış için Microsoft’un yanı sıra Amazon ve Epic Games ile de görüşmeler gerçekleştirdiği söyleniyor.

Discord’un hali hazırda aylık 140 milyon kullanıcısı bulunuyor ve geçen yıl 130 milyon dolar gelir elde etti. Wall Street Journal kısa bir süre önce şirketin henüz karlı olmadığını bildirdi. Discord’un sadece aylık 9.99$’a satılan Nitro üyelikleri ve sunucu takviyeleri ile gelir kazandığını da ekleyelim. Discord’un en son değerlemesi 7 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

Henüz Microsoft ve Discord arasında kesin bir anlaşma yok.

Her durumda, yukarıda belirtildiği gibi, şu anda Discord ve Microsoft arasında kesin bir anlaşma yok. Discord halka açık olarak listelenebilir ve bağımsız bir şirket haline gelebilir veya hizmetlerini Microsoft gibi bir yazılım devinin himayesinde geliştirmeyi seçebilir. Şimdiye kadar ne Microsoft ne de Discord yetkilileri bu konuyla ilgili yorum taleplerine olumlu yanıt vermedi.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Sizce, bu satın alma gerçekleşirse karlı çıkan oyuncular olur mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Rainbow Six Parasite'ın Oynanış Videosu Sızdırıldı

Rainbow Six Parasite’ın Oynanış Videosu Sızdırıldı

Sonraki İçerik
League Of Legends 11.7: Çıkış Tarihi, Bakım Süresi, Nerf ve Bufflar

League Of Legends 11.7: Çıkış Tarihi, Bakım Süresi, Nerf ve Bufflar

Alakalı İçerikler
""