Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Microsoft, Overwatch, Diablo ve Call of Duty’yi Game Pass’e Getirmek İstediğini Doğruladı

Avatar photo
Takip Et
Xbox CEO’su Phill Spencer tarafından yazılan blog gönderisinde Microsoft’un Activision Blizzard oyunlarının Game Pass’e getirmek istediği söylendi.
Görsel 4: Microsoft, Overwatch, Diablo ve Call of Duty'yi Game Pass'e Getirmek İstediğini Doğruladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Activision Blizzard’ın Microsoft tarafından satın alınması hala kanun koyucular tarafından inceleniyor. Xbox CEO’su Phil Spencer tarafından bugün yayınlanan blog gönderisinde Microsoft’un Activision Blizzard’ın oyun kitaplığını Game Pass’e getirmeyi planladığı bilgisi yer alıyor.

Ancak bu, Call of Duty gibi bir oyuna PlayStation konsollarından ulaşılmasının engellemesi anlamına gelmiyor. Spencer daha önce, satın alma gerçekleşirse Microsoft’un “toplulukları bu platformdan uzaklaştırmaya” niyetli olmadıklarını söylemişti.

Spencer: ” Call of Duty’nin aynı sürümünü, oyunun başka bir yerde çıktığı gün PlayStation’da kullanıma sunmaya kararlıyız.”

Yayımladığı blog yazısında Spencer, “Bu anlaşmanın Call of Duty gibi franchise’ları insanların şu anda oynadığı yerlerden uzaklaştırabileceğini duyduk. Bu nedenle, daha önce de söylediğimiz gibi, Call of Duty’nin aynı sürümünü, oyunun başka bir yerde çıktığı gün PlayStation’da kullanıma sunmaya kararlıyız. İnsanların platformlar ve cihazlar arasında birbirleriyle oynamasını sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Spencer, Mojang’ın 2014’te Microsoft’a katılmasından bu yana birden fazla platformda kullanılabilir durumda olan Minecraft’a dikkat çekiyor. Xbox başkanı, şirketin satın almayı gözden geçirirken düzenleyicilerle ilişki kurmaya devam edeceğini ve sorulan “zor soruları” memnuniyetle karşılayacağını söylüyor.

Spencer, “Kapsamlı bir incelemenin Microsoft ve Activision Blizzard kombinasyonunun sektöre ve oyunculara fayda sağlayacağını göstereceğine inanıyoruz” da dedi.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: İstanbul, Gaming İstanbul 2022 ile Oyuna Geri Dönüyor! - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

İstanbul, Gaming İstanbul 2022 ile Oyuna Geri Dönüyor!

Sonraki İçerik
Görsel 6: GTA 6 Sızıntısı Olduğu İddia Edilen Video ve Görseller Paylaşıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

GTA 6 Sızıntısı Olduğu İddia Edilen Video ve Görseller Paylaşıldı

Alakalı İçerikler
""