LCS Turnuvası COVID-19 Sebebiyle Seyircisiz Oynanacak

Takip Et
Yetkililer, Amerika’daki vaka artışı sebebiyle LCS turnuvasının yerini de değiştirdi.

Ligin bugün yaptığı açıklamaya göre, Riot Games ve LCS, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki COVID-19 vakalarının ani yükselişi nedeniyle bu yıl LCS Şampiyonasını Prudential Center’da düzenlememe konusunda zor bir karar aldı. Bunun yerine, tüm turnuva Los Angeles’taki LCS Arena’da daha güvenli ve daha kontrollü bir ortamda gerçekleşecek.

LCS turnuvasının biletleri, en sevdikleri takımları bir yıldan fazla bir süre boyunca sadece bir ekranın arkasından izledikten sonra nihayet hareket halindeyken yakalamak isteyen binlerce League of Legends hayranı tarafından hızla tükendi. Ancak son birkaç ay içinde, COVID-19’un Delta varyantı ülke genelinde hızla yayılmaya başladı ve ligin yüz yüze bir etkinlik için planlarını yeniden değerlendirmesine neden oldu.

Amerika’da COVID-19 vakalarında artış yaşandığından dolayı, LCS turnuvası seyircisiz olacak.

Ligden yapılan açıklamada, “LCS turnuvasını hayranlarla bir yol gösterisi olarak planladık ve COVID-19 aşısının ilkbaharda çok umut verici bir şekilde piyasaya sürülmesine dayanarak ilerleme kararı aldık” dedi. “Mevcut durum göz önüne alındığında, şu anda büyük bir hayran etkinliği düzenleyemeyiz.”

Yetkililer, turnuvanın tamamını LCS Arena’da tutarak, katılan oyuncular ve personel ile yayın ekibindeki tüm insanlar için mümkün olan en güvenli ortamı sağlayabileceklerini söyledi. Ayrıca diğer etkinliklerin bu süre boyunca devam etmesini beklediklerini, ancak “temel rekabetçi ürününü üretmek için sağlık ve güvenlik riskleri alması gerekmediğini” söyledi.

Tüm bilet sahipleri tam para iadesi alacak. Riot bu süreçte Prudential Center ile birlikte çalışacak ve çok yakında daha fazla ayrıntı verecek.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

DDR5 RAM Kullanmak İçin Daha İyi Soğutma Gerekli

Sonraki İçerik

Back 4 Blood Beta Anlık 100.000 Oyuncuya Ulaştı

Alakalı İçerikler
""