Lakia NUTURN İle Yollarını Ayırdı

Avatar photo
Takip Et
NUTURN’un en iyi oyuncularından Lakia, VALORANT Şampiyonlar Turunun bir sonraki turuna geçmeden takımdan ayrıldı.

VALORANT Kore’nin espor takımlarından NUTURN’da bugün sürpriz bir olay yaşandı ve Kim “Lakia” Jong-min minnettarlığını ifade etti ve takıma veda etti. Eğer takıma veda etmeseydi NUTURN ile VALORANT Şampiyonlar Turunun bir sonraki aşamasında takımda yer alacaktı.

Lakia sosyal medyadan, “NUTURN ile yolculuğum bugün sona erdi. Kariyerimin bir sonraki bölümüyle ilgili olarak, yakında heyecan verici haberlerle geri döneceğim.” açıklamasını yaptı. Kendisi Mayıs ayında VCT Masters Reykjavik’te NUTURN’un öne çıkan oyuncusuydu.

Lakia
NUTURN VALORANT Takımı

NUTURN, GoNGo Prince, Vision Strikers ve DOMWON’u Korea Stage Two Challengers’da harita seçmeksizin yendikten sonra, VALORANT’ın ilk uluslararası LAN etkinliğinin üst elemelerinde herkesi şaşırttı ve Brezilya’nın Shark Esports’unu ve Kuzey Amerika’nın Version1’ini yendi.

Takım, Avrupa’nın Fnatic takımına alt finallerde yenik düşmeden önce şampiyon Sentinels ile baş başa kalmakta zorlandı. Bu önemli oyuncu, turnuva boyunca sürekli bir tehditti.

Lakia Ne Yapacak?

Yeni bir kariyer yolunda, bundan sonra nereye gideceği ve gerçekten de Kore’de rekabet etmeye devam edip etmeyeceği henüz belli değil. Ancak oyuncu için kartlarda bir takım değişikliği olabilir. Vision Strikers ve DAMWON, ileriye dönük olarak akla gelebilecek seçeneklerdir.

Kore’deki ilk VCT açık elemeleri 3 Temmuz Cumartesi günü başlayacak ve üçün en iyisi, round-robin formatıyla 32 takımdan oluşacak. NUTURN, DAMWON, Vision Strikers, Prince, F4Q ve RYU Gaming etkinlikte yer alacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

League of Legends Wild Rift Brezilya’da Tanıtıldı

Sonraki İçerik

Steam Oyun İade Etme

Alakalı İçerikler
""