IO Interactive İstanbul Stüdyosunu Duyurdu

Avatar photo
Takip Et
Hitman serisinin yapımcısı IO Interactive İstanbul’da stüdyo açacaklarını duyurdu.
Görsel 4: IO Interactive İstanbul Stüdyosunu Duyurdu - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Hitman serisinden tanıdığımız Danimarka menşeili oyun geliştiricisi IO Interactive, İstanbul lokasyonlu yeni bir oyun geliştirme stüdyosu kurduklarını duyurdu.

IOI İstanbul’un Maslak, Sarıyer’de yer alacağı ve “bölgede AAA oyun geliştirme için bir merkez oluşturmak ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncularımız için benzersiz oyun deneyimleri yaratmak” amacıyla kurulduğu belirtildi.

IO Interactive İstanbul stüdyosu, Project 007 üzerinde çalışacak.

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi: “İstanbul’daki ekibimiz iddialı yapımlarımızda önemli bir rol oynayacak: Project 007, Project Fantasy ve Hitman.”

Hitman referansı özellikle dikkat çekici çünkü bu haftanın başlarında stüdyo oyunculara yakın zamanda yeni bir Hitman oyunu beklememelerini söylemişti. Stüdyo bunun yerine, önceki iki Hitman oyunundan içerikler barındıran Hitman 3’ün yeniden markalaştırılmış versiyonu Hitman: World of Assassination’ı geliştirmeye devam etmeyi planlıyor.

Geliştirici, IOI İstanbul duyurusunda şunları ekledi: “Gelişen bir teknoloji ve mobil geliştirme ortamına sahip olan İstanbul’u, tutkulu, geliştirme odaklı ve teknik açıdan yaratıcı yeteneklerle dolu bir bölge olarak belirledik. İstanbul aynı zamanda güçlü kültürel varlığı, tarihi mimarisi, hayranlık uyandıran Boğaz manzarası ve canlı ve çeşitli kültürüyle tarih açısından zengin bir şehirdir. Bu unsurlar, İstanbul’da bir stüdyo açmayı, IOI’nin tüm platformlarda ve herkes için etkili oyunlar yapma arayışı için güçlü bir adım haline getirdi ve Türkiye’de AAA geliştirme için bir dayanak oluşturdu.”

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Mount and Blade Bannerlord Hileleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Mount and Blade Bannerlord Hileleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""