Intel XeSS’i Destekleyecek Oyunları Tanıttı

Yakında çıkış yapacak Arc ekran kartlarının Intel XeSS teknolojisini destekleyen oyunlar duyuruldu.
Takip Et
Görsel 4: Intel XeSS'i Destekleyecek Oyunları Tanıttı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Intel yakın zaman içerisinde çıkacak Intel Arc ekran kartlarına ek olarak Nvidia’nın DLSS, AMD’nin FSR teknolojisine rakip olacak XeSS ya da uzun adıyla Xe Süper Örnekleme (Xe Super Sampling) teknolojisini de piyasaya sürecek.

Intel yapmış olduğu Twitter paylaşımıyla Intel XeSS teknolojisini destekleyecek oyunların bir listesini yayımladığını duyurdu. Paylaşımda görseli kullanılan Death Stranding’in teknolojiyi destekleyen oyunlardan birisi olacağını düşünmek yanlış olmaz.

Intel XeSS teknolojisiyle FPS artışı yaşanacak.

Death Stranding’in yanı sıra; Hitman 3, Rift Breaker, Grid Legends, Playerunkown’s Battlegrounds yer alıyor. Şu anda yayımlanan listede sadece birkaç oyun yer alıyor ancak ilerleyen süreçte destekleyen oyun sayısının artacaktır.

Intel şu anda bu yıl kendi paylaşımsız ekran kartı serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 2022’nin ilk çeyreği kaçırılmış olsa da Arc Alchemist ekran kartlarının ilk sersinin yakında piyasa sürülmesi bekleniyor. Basına gönderilen test kitlerinden ekran kartlarının Nvidia RTX 3070 Ti’nin özellikleriyle eşdeğer olabileceği düşünülüyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki İçerik
Görsel 5: Take-Two, Zynga'yı 12.7 Milyar Dolar'a Satın Aldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Take-Two, Zynga’yı 12.7 Milyar Dolar’a Satın Aldı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Genshin Impact, Twitter'da En Çok Konuşulan Oyun Oldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Genshin Impact, Twitter’da En Çok Konuşulan Oyun Oldu

Alakalı İçerikler