İddia: Resident Evil 9 Ertelendi

Avatar photo
Takip Et
Resident Evil 9’un duyuru ve çıkış tarihini sızdıran AestheticGamer, iddiasından vazgeçerek oyunun ertelendiğini söyledi.
Görsel 4: İddia: Resident Evil 9 Ertelendi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Tanınmış bir Capcom haber kaynağına göre Resident Evil 9’un ertelendiği ve artık yaz aylarında açıklanmasının planlanmadığı bildirildi. Söz konusu içeriden bilgi sızdıran kişi, başlangıçta Resident Evil serisinin dokuzuncu ana serisinin yakın zamanda açıklanacağını ve 2025’in başlarında piyasaya sürülmesinin hedeflendiğini iddia eden kişiydi, ancak verdiği son bilgilere inanılacak olursa, Capcom’un planlarının değiştiği görülüyor.

Serinin bir sonraki ana oyunu olarak Resident Evil 9’un yarattığı heyecan büyük. Yukarıda bahsedilen tanıtım ve çıkış tarihleri, potansiyel baş karakter, olası açık dünya oyun tasarımı ve Resident Evil 9’un nerede geçeceği gibi oyunla ilgili çok sayıda sızıntı son zamanlarda ortaya çıktı. Hayranlar, 2021’de Resident Evil: Village’da yaşanan olaylardan sonra hikayenin onları nereye götüreceğini görmek için sabırsızlanıyor, ancak ne yazık ki biraz daha beklemek zorunda kalabilirler.

Capcom sızıntılarıyla tanınan AestheticGamer daha önce Resident Evil 9’un 2024 yazında tanıtılacağını ve Ocak 2025’te piyasaya sürüleceğini iddia etmişti. Ancak, sızıntı yapan kişi bu iddiasından geri adım atarak yakın tarihli bir Twitter mesajında hayranların Resident Evil 9’un yakın zamanda açıklanmasını beklememeleri gerektiğini ve resmi açıklamanın önümüzdeki yazdan “daha uzakta” olduğunu belirtti. Bu güncelleme biraz ters köşe oldu ve sızıntıyı yapan kişi, daha önce yaz aylarında ortaya çıkan bilgilerin altı ay öncesine ait olduğunu belirttiğinde ortaya çıkan karışıklık için özür diledi.

Görsel 5: İddia: Resident Evil 9 Ertelendi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Resident Evil fanları için bir üzücü haber daha.

Ne yazık ki Capcom, Resident Evil 9 için daha geç bir tarihte, belki de 2024’ün ikinci yarısında bir tanıtım planlıyor gibi görünüyor. Aynı başlıkta AestheticGamer da Resident Evil 9’un çıkış tarihinin dahili olarak 2025’in sonlarına, hatta muhtemelen 2026’ya itildiğini iddia etti. Ayrıca; sızıntı yapan kişi, Resident Evil 1’in yeniden yapımıyla ilgili son söylentilerin yanlış olduğunu ve “herhangi bir geliştirme aşamasında” olmadığını belirterek kötü haberleri daha da artırdı.

Ancak, bunların nihayetinde söylentiler olduğunu ve bu söylentinin önceki tekrarında olduğu gibi Capcom’un planlarının iddia edilenden farklı olabileceğini unutmamak gerekiyor. Yine de gecikmeye rağmen, oyunun gelişi kesin ve eğer sızıntılar doğruysa, Resident Evil 9 serinin tarihindeki en büyük giriş olmaya hazırlanıyor ve iddialara göre bugüne kadarki herhangi bir Resident Evil oyununun en büyük bütçesi ve en uzun geliştirme döngüsüyle destekleniyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: VALORANT FPS Arttırma ve FPS Gösterme Ayarları (2024) - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

VALORANT FPS Arttırma ve FPS Gösterme Ayarları (2024)

Sonraki İçerik
Görsel 7: Xbox, İkisi Sadece Dijital Olmak Üzere Üç Yeni Xbox Series Konsolunu Duyurdu - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Xbox, İkisi Sadece Dijital Olmak Üzere Üç Yeni Xbox Series Konsolunu Duyurdu

Alakalı İçerikler
""