Hitman 3, Steam’de Yerini Aldı

Avatar photo
Takip Et
Hitman 3, Steam’de satışa sunulur sunulmaz Epic Games’den gelen oyuncuların eleştirilerine maruz kaldı.
Görsel 4: Hitman 3, Steam'de Yerini Aldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Hitman 3 sonunda Steam’de yerini aldı. Epic Games’de genellikle olumlu yorumlar alırken Steam’de ise oldukça karışık yorumlar alması kafalarda soru işareti yarattı.

Bunun sebebi Steam versiyonunun Epic Games Store’dan gelen oyuncuların yorumlarıyla adeta bombardımana tutulması. Başlangıçta ilk değerlendirmeler “çok olumsuz” iken kısa sürede ”karışık” statüsüne yükseldi.

Hitman 3, Steam’de neden kötü yorumların hedefi haline geldi?

”Oyunun kendisi kötü değil, fakat Steam’de yapmamanız gereken birkaç şey var.” değerlendirmelerden birisi bu şekilde başlıyor ve “1 yıllık bir oyunu tam fiyatıyla piyasaya sürdünüz diye diğer platformlardaki fiyatlarını da yükseltmeyi bırakın.” şeklinde devam ediyor.

Oyuncular bir sene önce piyasaya sürülen bir oyunun başka mağazalarda daha yüksek etiket fiyatına sahip olmasına ve o fiyatları yakalamak için Epic Games’in zamlı fiyat koymasına oldukça sinirlenmiş durumda.

Görsel 5: Hitman 3, Steam'de Yerini Aldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Ayrıca, oyuncular Hitman 3 sunucularının çöktüğünü ve yeni haritaları indiremediklerini de yakınarak dile getiriyorlar. İlk olarak Epic Games’e gelen oyunlar sonradan Steam’de de yayımlanınca benzer şeylerin oluşunu, oyuncuların ise Epic Games’in politikalarını Steam yorumlarına taşıyarak eleştirdiklerini ilk görüşümüz değil.

Yine de olumsuz yorumların etkisi zaman geçtikçe azalıyor çünkü olumlu değerlendirmelerin sayısı artıyor. Hitman 3’ün “karışık” statüsüne yükselmesi ise sadece bir gün aldı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Total War Warhammer 3 Sistem Gereksinimleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Total War Warhammer 3 Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 7: Dying Light 2 Stay Human'dan Yeni Fragman Yayımlandı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Dying Light 2 Stay Human’dan Yeni Fragman Yayımlandı

Alakalı İçerikler
""