Mod Yapımcıları GTA 4’ün Oyun Motorunu Kullanarak Vice City’yi Yeniden Yapıyor

Görsel 1: Mod Yapımcıları GTA 4'ün Oyun Motorunu Kullanarak Vice City'yi Yeniden Yapıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Revolution Team adlı yetenekli bir grup GTA mod yapımcısı, GTA 4’e güç veren RAGE motorunu kullanarak Grand Theft Auto: Vice City’yi “Nextgen Edition” olarak yeniden yapıyor.

Yıllar süren heyecan ve bekleyişin ardından nihayet bu ayın başlarında paylaşılan GTA 6 tanıtım fragmanı ile Vice City’nin bir kez daha herkesin aklında olması şaşırtıcı değil. Her ne kadar çoğumuz oturup 2025’in gelmesini bekliyor olsak da, bir grup GTA mod yapımcısı şehri büyük bir şekilde geri getirmeye karar verdi.

Team Revolution, bu hafta başında Grand Theft Auto 4’ün RAGE Motorunu kullanarak GTA: Vice City’yi yeniden yaratan bir mod üzerinde çalıştığını duyurdu. Revolution Team, bu hafta başında Grand Theft Auto 4’ün RAGE Motorunu kullanarak GTA: Vice City’yi yeniden yaratan bir mod üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu aslında Vice City’nin haritasını, görevlerini, ara sahnelerini, silahlarını ve daha fazlasını almak ve Euphoria fizik motoru kullanımı da dahil olmak üzere hepsini GTA 4 gibi oynatmak anlamına geliyor.

GTA Vice City: Nextgen Edition Fragmanı

GTA Vice City: Nextgen Edition Fragmanı

Team Revolution, GTA Vice City: Nextgen Edition başlıklı projenin fragmanını YouTube sayfasında paylaştı ve grafikler orijinal oyundakine benzer görünse de, asıl fark oyunun nasıl oynandığı olacak. Fragmanda ve yayınlanan ayrı bir oynanış görüntüsünde de görülebileceği gibi, yeniden yapım temel olarak Vice City’de geçen GTA 4’ün yeniden derlenmiş bir versiyonu gibi görünüyor ki bu kesinlikle bir başarı.

Team Revolution projeyi açıklamanın yanı sıra, “orijinal oyundaki tüm görevlerin eksiksiz bir aktarımı” olarak adlandırılan ve “GTA 4’teki RAGE oyun motoruna dayanan” bir açıklama paylaştı. Ekip ayrıca oyunun Xbox versiyonundaki arabalar, yayalar ve karakter modellerinin yanı sıra Definitive Edition’daki Vice City’nin geliştirilmiş versiyonunu da içerdiğini söyledi. Ayrıca Vice City’nin orijinal versiyonundaki tüm orijinal radyo istasyonlarına ve kesilmiş sahnelere de sahip olacak.

Proje her ne kadar ilginç görünse de, bu proje için fazla heyecanlanmamakta fayda var. Oynanışı paylaşılacak kadar iyi durumda olsa da Take-Two’nun bu gibi hayran projelerini durdurma ve vazgeçme konusunda sert olduğu biliniyor sadece son birkaç yılda iptal edilen tüm modlara ve yeniden yapımlara bir göz atın. Umalım da Vice City’ye bu geri dönüş de aynı kaderi paylaşmasın.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Exit mobile version