GTA Online 2020’de En Yüksek Oyuncu Sayısına Ulaştı

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: GTA Online 2020'de En Yüksek Oyuncu Sayısına Ulaştı - Rehber - Oyun Dijital

Yedi yıldan daha uzun süredir piyasada olmasına rağmen GTA Online, her zamankinden daha popüler. Rockstar Games, 2020’nin oyunun oyuncu sayısının rekor olduğunu doğruladı, bu da 2020’de GTA Online’ı önceki yıllardan daha fazla kişinin oynadığı anlamına geliyor.

GTA Online‘ın popülerliği, Rockstar’ın yayınlamaya devam ettiği güncellemeler ve yeni içeriklerle ilişkilendirilebilir. Geçen yıl oyunculara yeni araçlar ve yeni görevler getiren birkaç güncelleme yayınlandı. Yıl, GTA Online’ın bugüne kadar ki en büyük güncellemesi olan El Cayo Perico Heist ile, oyuncuların keşfetmesi için tamamen yeni bir adanın yanı sıra yeni araçlar ve tek başına veya arkadaşlarla tamamlanabilecek bir soyunla bitti.

Anlaşıldığı üzere bu şartlarda, 2020’de Grand Theft Auto Online‘ın en yüksek oyuncu sayısını görmesi hiç de şaşırtıcı değil. Rockstar yaptığı açıklamada kesin rakamlar vermedi, ancak Nielson araştırma ajansı tarafından yapılan analizde GTA Online’ı içeren GTA 5‘in Aralık 2020’nin en çok hasılat yapan konsol oyunları listesinde dördüncü sırada yer aldığını ortaya çıkardı. Oyunun yaşını ve Cyberpunk 2077, Call of Duty: Black Ops Cold War gibi büyük oyunları içeren rekabet göz önüne alındığında etkileyici bir başarı.

GTA Online El Cayo Perico Heist

Ayrıca yapılan analiz, Aralık 2020’nin yedi yıldan uzun süredir piyasada olan oyun için yıl içinde en yüksek hasılat yapılan ay olduğunu ortaya koydu. Kazançlar, şüphesiz yeni oyuncular ve mevcut oyunu güncelleyen El Cayo Perico Heist güncellemesinden kaynaklanıyordu. Güncellemenin ücretsiz olarak yayınlandığını, yani yüksek kazançların DLC’yi alan oyunculardan değil, mikro işlemlerden geldiğini belirtmekte fayda var.

Rockstar, 12 Şubat’tan önce oturum açan herkese ücretsiz bonuslar vererek Grand Theft Auto Online‘ın yeni oyuncu rekorunu kutlayacağını duyurdu. Bonusların arasında Rockstar Games logolu bir şapka ve logolu bir hoodie de bulunuyor. Rockstar, oyuncuların yakın zamanda daha çok ödül etkinliği beklemesi gerektiğini söyledi.

Sizce GTA Online büyümeye ve Rockstar’ın kasasına para kazandırmaya ne kadar devam edebilecek?

Grand Theft Auto Online’ın devam eden başarısı, geliştiricinin GTA Online içerisinde gizlediği çıkış tarihi söylentilerine rağmen GTA 6 için acele etmek istemediği anlamına geliyor. Sonuç olarak, GTA Online zaten Rockstar’ın bu zamana kadarki en kazançlı projesi, bu nedenle şirketin yeni bir GTA oyununu aceleye getirerek markayı kötülemesi mantıklı olmaz.

Rockstar, Grand Theft Auto 6’nın tek oyunculu bir deneyim olacağını söyledi ve bu da oyunun çok oyunculu bir bileşenine sahip olmayacağını ima ediyor. Bu, şirketin sıfırdan tamamen yeni bir oyun oluşturmak yerine Grand Theft Auto Online’ı yeni güncellemeler ve yükseltmelerle güncellemeye devam edebileceğini gösteriyor.

Grand Theft Auto Online, PC, PS3, Xbox 360, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X / S’de oynanabilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Metro: Last Light ve For The King, Epic Games Store’da Ücretsiz Oldu - Rehber - Oyun Dijital

Metro: Last Light ve For The King, Epic Games Store’da Ücretsiz Oldu

Sonraki İçerik
Görsel 6: PUBG Mobile'a, Güç Zırhı Ekleniyor - Rehber - Oyun Dijital

PUBG Mobile’a, Güç Zırhı Ekleniyor

Alakalı İçerikler
""