GTA 6 Hakkında Yeni Sızıntılar Basında Yer Aldı

Takip Et
GTA 6 hakkında bilgi bekleyişi sürerken yeni dedikodular çıkmaya ve yayılmaya devam ediyor.

Oyun tarihinde her zaman kendine özel bir yeri olan GTA serisinin altıncı oyunu için bekleyiş sürüyor. Bugüne gelene kadar onlarca dedikodu ortaya atıldı, “ GTA 6 bu sene duyurulacak mı?” diye beklendi ancak bekleyişler şimdiye kadar nafile ve gelen duyumlara göre biraz daha beklememiz gerek.

Yeni dedikoduların kaynağı ise daha önce de bazı oyunlarla ilgili sızıntı veren Tom Henderson. Call of Duty ve Battlefield oyunlarıyla ilgili sızıntı yayan kişi bu sefer GTA 6 ile ilgili sızıntıları paylaştı. İlk söylenen şey oyunun Vice City şehrinde geçeceği. Ancak Rockstar’ın GTA Online’ı devam ettirebilmesi için gereken şey oyunun modern zamanda geçmesi ki bu da olacağı söylendi. Evet, oyun modern zamanlardaki Vice City’de geçecek. Akla ilk gelen şey haritanın küçük olması ama söylenenlere göre harita gelişen bir yapıda olacak ve her yeni DLC ya da eklentiyle büyüyecek.

Diğer bir konu ise karakter. GTA 5’te olan ve kimilerinin sevip kimilerinin o kadar da hayran olmadığı çoklu karakter sistemi gene GTA 6’da da olacak gibi duruyor. Bu karakterlerden biri de hack ve teknoloji konusunda yetenekli bir kadın karakter olacak. Diğer karakterler hakkında bir bilgi şu an için yok ama GTA serisinde kadın karakter pek de alışıldık bir şey değil.

Görsel 4: GTA 6 Hakkında Yeni Sızıntılar Basında Yer Aldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Birden fazla nedenden dolayı GTA 6, 2024 veya 2025’e kadar piyasaya sürülmeyebilir.

Asıl beklenen konu ise doğal olarak çıkış tarihi. Ancak bu konu hakkında Henderson’ın söyledikleri pek iç açıcı değil. Söylenene göre ilk sebeplerden biri oyunun yeni konsollara ve bilgisayara çıkacağı için şu anki konsol sıkıntılarının giderilmesi. Bir diğer sebep ise Rockstar’ın, çalışanlarını uzun ve zorlu çalışma saatlerine maruz bırakmak istememesi. Daha önceden oyun basınında Rockstar Games çalışanlarının insani olmayan çalışma süreleri ve mobbing konusuyla alakalı haberler yer almıştı.

Rockstar’ın oyunu piyasa sürmeye %100 emin olduğu zaman oyunu çıkartacağı söyleniyor. Gelen duyumlara göre de bu tarihler 2024 veya 2025 tarihleri olabilir.

Haberin sonuna gelirken bunların duyum olduğunu ve içindeki bilgilerin değişiklik gösterebileceğini unutmayalım. Etrafta şöyle olacak ya da böyle olacak sözlerini önemsemeyin diyemeyiz ancak kesin bilgi gibi yaklaşmak sonunda hayal kırıklığına sebep olabilir. Yıllardır beklenen oyunların ne büyük beklentiler oluşturduğunu biliyoruz ki önümüzde yakın tarihte çıkmış örnekler var. Şimdilik sabırlı olmalı ve içimizdeki heyecanı bekletmeliyiz. Yeni duyumlar ya da haberler geldikçe sizinle paylaşacağız.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

World of Warcraft Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik

Rocket League Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler