God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır?

Takip Et
God of War’da Kertikgümüş nasıl kazanabilirim? sorusuna cevap niteliğinde olan God of War Kertikgümüş kazanma rehberiyle karşınızdayız.
Görsel 4: God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır? - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Herhangi bir oyunda bulunan hemen hemen her Crafting sisteminde olduğu gibi, istediğiniz ekipmanı üretmenizi sağlayacak bir tür para birimine ihtiyacınız var. Bu içeriğimizde, God of War’ın para birimi diyebileceğimiz God of War Kertikgümüş’ün ne olduğunu, nerelerde kullanıldığını ve nasıl hızlı bir şekilde kazanabileceğinizden bahsettik.

Kertikgümüş nedir?

Kertikgümüş, God of War içerisinde kullanacağınız silah, zırh veya diğer ekipmanları üretebilmeniz için gereken ve çeşitli yollarla kazanabileceğiniz bir para birimidir. Oyun boyunca Kertikgümüş’lerinizi çoğunlukla Demirci’de harcayacaksınız.

Bahsettiğimiz gibi, Kertikgümüş birçok şekilde kazanılabilir ve harcanabilir. Eğer iyi bir zırha gerek duyuyorsanız 10.000 Kertikgümüş ve çok daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Oyunda ilerledikçe, ekipmanlarınız çok daha pahalıya mal olacak. Bu sebeple her fırsatı değerlendirmeniz ve bol miktarda Kertikgümüş kazanmanız gerekiyor.

God of War Kertikgümüş nasıl kullanılır?

Kertikgümüş’ün oyundaki ana kullanım amacı; zırhınızı, silahlarınızı veya diğer ekipmanlarınızı yükseltmektir. Karakterinizin seviyesi ise kullandığınız ekipmanların seviyesine bağlıdır. Bu da daha zorlu düşmanları alt edebilmek için eşyalarınızı sürekli yükseltmeye devam etmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Demirci‘de Kertikgümüş karşılığında ekipman yapabilir ve bu ekipmanları yükseltebilirsiniz.

God of War Kertikgümüş nasıl kazanılır?

Hazine Haritaları’nı temizleyerek

Bolca Kertikgümüş toplamanın en kolay yolu, Hazine Haritası bulmak ve ganimetinizi toplamaktır. Eğer daha önce Monster Hunter: World veya Assassin’s Creed: Origins gibi açık dünya oyunlarını oynadıysanız, muhtemelen bu duruma aşinasınız. Hazine Sandığı’na erişmek için farklı ipuçları bulmanız ve çözümlemeniz gerekiyor.

Bulduğunuz Hazine Harita’larına erişmek için Hedefler menüsüne gidin ve yukarıda belirtilen bölümü seçin. Bunu yapmanız, görevleri ve kazanacağınız ödülleri görmek için kullanabileceğiniz bir not defteri açacaktır.

Hazine Haritaları’nı temizlerken oyunun alıştığınızdan çok daha zor olduğunu fark edeceksiniz. Bu tehlikeli yolculukta oldukça fazla bulmaca ve düşmanlar ile yüzleşeceğinizi unutmayın.

Görsel 5: God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır? - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Şans istatistiğinizi artırarak

Evet, doğru. Şans istatistiğinizi yükselterek de Kertikgümüş elde edebilirsiniz. Şans istatistiğinizi daha iyi zırh veya büyüler giyerek artırabilirsiniz.

Görsel 6: God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır? - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Etraftaki tahta sandıkları kırarak

Etrafta bulabileceğiniz küçük tahta sandıkları kırarak da Kertikgümüş kazanabilirsiniz. Oldukça kolay şekilde kırılabilen bu sandıklar, küçük ödüller verebilirler. 500-1.500 Kertikgümüş arasında aslında hiç de fena olmayan miktarlar kazanabilirsiniz. Açılması daha zor olan taş sandıkların daha büyük ödüllere sahip olduğunu unutmayın.

Görsel 7: God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır? - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Düşmanları yağmalayarak

Düşmanları yağmalamak da bir diğer Kertikgümüş kazanma yöntemi. Mağara veya harabe gibi alanlarda rastgele bulabileceğiniz bu yığınlar aslında oldukça küçük ve genellikle 10-1.000 Kertikgümüş arasında ganimet içeriyor.

Görsel 8: God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır? - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Bir düşmanı ilk defa yenerek

Bir düşmanı ilk kez yenmenizin şerefine küçük bir ödül alacağınızı unutmayın. Bu küçük ödül, hem XP hem de Kertikgümüş içeriyor. Bir düşmanı ilk defa yenerek ortalama 100-1.000 Kertikgümüş arasında kazanç elde edebilirsiniz.

Görsel 9: God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır? - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Kullanmadığınız eşyaları satarak

Etrafta bulduğunuz kalıntılar veya kullanmadığınız eşyaları satmanız, hızlı bir şekilde Kertikgümüş elde etmenin bir başka yöntemidir. Oyun boyunca rastladığınız her şeyi toplamanız çok önemli. Brok veya Sindri’ye önemli miktarda Kertikgümüş karşılığında satabileceğiniz eşyalar veya kalıntılarla karşılaşabilirsiniz.

Görsel 10: God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır? - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Kazandığınız XP’yi dönüştürerek

Son olarak, New Game+ modunda kazandığınız XP’yi Kertikgümüş’e dönüştürebilirsiniz. XP’yi Kertikgümüş’e dönüştürmek için mağazadaki “Kaynakları Sat” sekmesine gidebilirsiniz.

XP’yi Kertikgümüş’e dönüştürmedeki değişim oranı 1:1’dir. Yani 5.000 XP verirseniz karşılığında 5.000 Kertikgümüş alabilirsiniz.

God of War Kertikgümüş kazanmak hakkında bilmeniz gereken her şey bu.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 11: PS3 Oyunları PS5 Mağazasına Gelmeye Başladı - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

PS3 Oyunları PS5 Mağazasına Gelmeye Başladı

Sonraki İçerik
Görsel 12: Microsoft, Activision Blizzard'ı Satın Aldı - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Microsoft, Activision Blizzard’ı Satın Aldı

Alakalı İçerikler
""