GeForce Now’a Aylık Süre Kısıtlaması Geliyor

Avatar photo
Takip Et
GeForce Now powered by GAMEPLUS, tüm paketlerine 28 Mart tarihinden itibaren aylık 200 saat oynama süresi kısıtlaması getirecek.
Görsel 4: GeForce Now'a Aylık Süre Kısıtlaması Geliyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Turkcell ve Nvidia iş birliğiyle 2021 yılının başlarında GeForce Now powered by GAMEPLUS adı altında Türkiye sunucusu açılan bulut üzerinden oyun oynama hizmeti yaptığı açıklamayla kullanıcılara aylık 200 saat oynama kısıtlaması yapacağını duyurdu.

Yaptıkları zamlar ile sık sık oyuncular arasında tartışma konusu olan hizmet aylık paketini 190₺’ye sunuyor. Yani, yurt dışında aylık 9$/10€’ya satışta olan GeForce Now’a herhangi bir bölgesel fiyatlandırma da uygulanmıyor.

Söz konusu kısıtlamanın sadece Türkiye’de geçerli olacağını ve aynı ücreti ödeyen yurt dışı kullanıcılarına böyle bir kısıtlamanın uygulanmayacağını da belirtelim.

Görsel 5: GeForce Now'a Aylık Süre Kısıtlaması Geliyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

GeForce Now kullanıcıları artık sadece aylık 200 saat oyun oynayabilecek.

GAMEPLUS yaptığı açıklamada, ortak hesap kullanımının önüne geçmek için böyle bir önlem aldıklarını buna göre artık tüm abonelik paketlerinde aylık 200 saat oynama süresi kısıtlaması olacağını duyurdu.

Son dönemde GAMEPLUS’a kayıtlı bazı Premium hesapların oyun deneyimini ve servis kapasitesini kötü yönde etkileyen sonuçları olan; amacı dışında uygunsuz kullanımları olduğunu tespit ettik. Ne yazik ki; bu tür kullanımlar Premium kullanıcılarımızın oyun deneyimini negatif yönde etkilemektedir.

Bu tür amacı dışında kullanımların önüne geçmek, servisimizi her kullanıcımız tarafından eşit şekilde erişilebilir kılmak ve servis kalitemizi üst seviyede tutmak amacıyla 28 Mart 2023 tarihi itibarıyla 1 AyIık,3 Aylık ve 6 Aylık Premium paketlerimiz aylık 200 saat oyun oynama süresi ile satışa sunulacaktır. 1 Aylık Premium üyeliğiniz boyunca ayda 200 saat toplam kullanıma kadar kesintisiz oyun deneyimine devam edebilirsiniz. 3 ye 6 Aylık Premium üyeliklerinizde her ay sonunda 200 saat kullanım hakkı yenilenecektir. Paketinize dair kullanım detaylarını gameplus.com.tr/profilim sayfasından takip edebilirsiniz.

28 Mart 2023’den itibaren 1 aylık, 3 Aylık ve 6 Aylık paketlerimiz aylık tekrarlanan 200 saatlik kullanım süreleri ile satışa sunulacaktır. 28 Mart 2023’den önce başlayan 1 Aylık ye 3 Aylık Premium Üyelikler ise bir sonraki yenileneme döneminden itibaren aylık 200 saat oynama süresi ile yenilenecektir.

GeForce Now powered by GAME+ tarafından yapılan açıklama.

GAMEPLUS tarafından yapılan açıklamanın ardından sosyal medya üzerinden tepkiler gecikmedi. Yurt dışında sunulan hizmetle kıyaslandığında daha uzun bekleme süresi ve artık aylık 200 saat sınırıyla birlikte aynı ücretin talep edilmesi kullanıcıların gözünden kaçmadı.

Sonuç olarak 28 Mart tarihinden itibaren GeForce Now powered by GAMEPLUS aboneliklerinde günlük yaklaşık 6,5 saate denk gelen aylık 200 saat oyun süresi kısıtlaması bulunacak.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Ubisoft, E3 2023'e Katılmayacağını Duyurdu - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Ubisoft, E3 2023’e Katılmayacağını Duyurdu

Sonraki İçerik
Görsel 7: Steam, Windows 7 ve 8.1 Bilgisayarlarda Çalışmayacak - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Steam, Windows 7 ve 8.1 Bilgisayarlarda Çalışmayacak

Alakalı İçerikler
""