Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

GeForce Now Türklerin Hesabını Zorla Kapatıyor

Avatar photo
Takip Et
GAME+ hizmetinin açılmasından dolayı GeForce Now, Türk kullanıcıların hesaplarını zorla ücretsiz sürüme düşürecek. Ücret iadesi de olmayacak.
GeForce Now Türklerin Hesabını Zorla Kapatıyor

Ülkemizde Türkcell tarafından sunulan GeForce NOW powered by GAME+ hizmetinin geçtiğimiz günlerde fiyatları duyuruldu. Global GeForce Now hizmeti kullanan bütün Türk kullanıcılarına dün gece gönderilen e-posta ile 3 Mayıs tarihinde ödedikleri ücret, kalan süre ne kadar uzun olursa olsun abonelikleri ücretsiz sürüme çekilecek.

Nvidia tarafından yapılan açıklamada aboneliği ücretsiz sürüme çevrilen kişilere GAME+’da indirim sağlanacağı söyleniyor. 3 aylık ya da 6 aylık hizmetin parasını ödeyen kişilerin hizmeti de aynı şekilde iptal edilecek ve indirime çevrilecek.

Jahrein tarafından atılan tweet:

GeForce Now Türklerin Hesabını Zorla Kapatıyor

Kullanıcılar tarafından gelen itiraz çığ gibi büyüyor. Türkiye’ye geldiği için sevindiğimiz hizmet yine Türklere pahalı fiyat ile ve zorla satılacak. Ülkemizin koşullarında zaten normalde pahalı olan hizmete ödediğiniz parayı geri alamadan özel indirimle daha pahalı hizmete yönlendiriliyor. GAME+ fiyatı pahalı olduğu için yurt dışından alırız hiçbir engel yok diyen kullanıcılara Turkcell tarafından engel gecikmedi. Peşinen ödediğiniz 3 ya da 6 aylık hizmeti sadece 3 Mayıs’a kadar kullanabilmek ve ücret iaddesi yerine sadece özel indirim yapılacağının söylenmesi bizce resmen haksızlık.

Nvidia tarafından Türk kullanıcılara gönderilen e-posta:

GeForce Now Türklerin Hesabını Zorla Kapatıyor

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Peki, sizce Nvidia’nın Türkleri pahalı hizmete zorlaması doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Microsoft'un Bethesda Alımını AB Onayladı

Microsoft’un Bethesda Alımını AB Onayladı

Sonraki İçerik
Metro: 2033 Steam'de Ücretsiz

Metro 2033 Steam’de Ücretsiz

Alakalı İçerikler
""