Fortnite Altın Külçeleri Ortadan Kayboluyor

Takip Et
Fortnite’da gerçekleşen ufak bir hata, oyuncuların altınlarının kaybolmasına neden oluyor.

Fortnite oynarken, hayatta kalabilmek adına belki de en çok ihtiyaç duyacağınız şeylerden biri envanterinizde bulunacak altın külçeleri olacaktır, ancak birçok oyuncu hesaplarındaki altın külçelerinin birden bire ortadan kaybolduğuna dair yakınmaya başladı.

Epic Games’in belki de en popüler oyunu olan Fortnite’ın vazgeçilmez para birimi, altın külçeleridir. Bu altın külçeleriyle oyuncular silah alabilir, bu silahları geliştirebilir ve aynı şekilde dostlarından yardım hizmetlerini çağırabilirler.

Ancak, tabii ki tüm “grind” dediğimiz çaba üzerine kurulu oyunlarda olduğu üzere Fortnite’ın da bu para birimini elde etmek o kadar kolay değil. Bu altın külçelerini elde edebilmek için oyun içerisindeki diğer oyuncuları ortadan kaldırma, kelle-avcılığı gibi görevleri yapmanız ya da loot elde edebileceğiniz bazı bölgeleri taramanız gerekecektir. Bu da biraz vaktinizle birlikte yoğun çabanızı gerektiriyor.

Haliyle tüm bu altınları ve dolayısıyla çabaları kaybolan oyuncuların neden bu kadar üzüldüğüne şaşırmamak gerekir.

Altın külçelerinin kendiliğinden kaybolmasının aslında Fortnite’da bulunan ufak bir hata olduğu ortaya çıktı.

Karşılaşmalarının sonucu ne olursa olsun, oyuncuların oyun içerisinde elde ettikleri altınlar, doğal bir şekilde, hesaplarında birikmekteydi. Böylelikle, altın biriktirenler, sadece o maç ya da belirli bir süre aralığında değil, sezonun herhangi bir vaktinde almak veya geliştirmek istediği silahları ya da dostlarından talep edeceği bir destek için bu altınları para birimi olarak kullanabilmekteydi.

Görsel 4: Fortnite Altın Külçeleri Ortadan Kayboluyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital


Ancak ne var ki, dün itibariyle (9 Temmuz) birçok oyuncu, özellikle Twitter üzerinden, elde ettikleri altınların birbenbire Fortnite hesaplarından silindiğini, ve (en kibar tabirle) bunun için oldukça öfkeli olduklarını iletti…

Çeviri: “Ben ve kardeşim ve sevgilim, her zamanki gibi Fortnite oynuyorduk ve sonra öldük ve lobiye geri döndük ve tüm altınlarımız yok olmuştu ve oyunu yeniden başlatmamıza ve tüm denediklerimize rağmen hiçbiri geri gelmedi, size de böyle oldu — Arvel Campbell (@ArvelCampbell)

Çeviri: “HEY @FortniteGame o BENİM ALTINIM ve hemen geri istiyorum! ??  Gerçekten, şunu düzeltin, 4500 altınım vardı ve şimdi SIFIR! !#Fortnite #Gold #Missing — ℙ???™? ????? (@PunkRapRockMom)


Elbette altınların kaybolması kısa bir süre boyunca devam ederken Fortnite Ekibi tarafından da gözden kaçmadı. @FortniteStatus hesabı üzerinden konuyla ilgili çalışmaların yürütüldüğüne dair açıklama gelmesi çok uzun sürmedi;

Çeviri: “Oyuncuların oyuna 0 külçe ile ve toplanan hiçbir külçeye bir sonraki maç sahip olunamamasıyla ilgili bir sorunun üzerine çalışıyoruz. Durumla ilgili en kısa sürede güncelleme yapacağız. — Fortnite Status (@FortniteStatus)

Türkiye saatiyle 9 Temmuz 20:49’da atılan bu tweetin birkaç saat sonrasında, saat 01:25’de aynı @FortniteStatus Twitter hesabı üzerinden, yeni bir açıklama yapılarak sorunun çözüldüğü oyunculara duyuruldu;

Çeviri: ” Bu sorunu çözdük ve oyuncuların hesaplarına daha öncesinde sahip oldukları miktarda külçe geri getirildi! Maç esnasında toplanılan altınlar sonraki oyunlarda aynı şekilde hesapta kalmaya devam edecek.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Genshin Impact 2.0 21 Haziran’da Yayımlanacak

Sonraki İçerik

Final Fantasy 16 için İşler Ağırdan Alınıyor

Alakalı İçerikler
""