Football Manager’a Kadın Futbolu Ekleniyor

Takip Et
Sports Interactive, Football Manager serisine artık kadın futbolunu da eklemek istediğini açıkladı.

Football Manager 2021 geliştiricisi Sports Interactive, şu anda kadın futbolunu, futbol yönetimi oyun sistemine eklemek için çalıştığını duyurdu. Geliştirici, bu özelliğin seriye ne zaman geleceğini söyleyemezken, stüdyo yönetmeni Miles Jacobson, genel olarak kadın futbolunu ilerletmek için yapılması gerekenin bu olduğunu söylüyor.

Jacobson, “Bu, şirketimizin normalde kabul etmesi gereken bir şey değil, ancak bu sorunun bir parçasıydık ve şimdi bunu düzeltmeye ve başkalarını da bu yolda zorlamaya kararlıyız” diye açıklıyor. “Bir zaman çizelgesi olmadan duyurmamızın nedenlerinden biri de, başkalarının da bu konuda eldivenleri giymesi gerekiyor.”

Eski bir oyuncu ve nitelikli bir futbol koçu olan ve aynı zamanda Smartodds’un eski araştırma ve analiz başkanı olan Tina Keech, proje için Sports Interactive’in kadın futbolu araştırmasını ayrı bir oyun olarak yönetiyor.

Football Manager’ın soyunma odası kültürüne ve oyuncular arasındaki kişilerarası dinamiklere dalmasıyla Keech, erkek ve kadın futbolu arasındaki büyük kültürel farklılıkları tasvir etmekle ilgilendiğini söylüyor.

Keech, “Kadın futbolundaki kültür, erkek futbolundan çok farklı ve oyunu oynamadığınız veya oynayan insanları tanımadığınız sürece, muhtemelen kadın futbolunu anlayamazsınız” diyor. “İşte bu yüzden, elde ettiğimiz araştırmacıların gerçek hayranlar olması gerekiyor. Bu ağ sınırsız ve onun sosyal tarafına girmeli, kadın oyununun nasıl gittiğini anlamamız gerekiyor. Kesinlikle kolay olmayacak.”

Football Manager’a , cinsiyete özgü 100.000 metin dizesinin eklenmesi gerekiyor.

Jacobson, Football Manager blogunda yer alan yeni bir gönderide, Football Manager’ın mevcut sistemlerini kadınları içerecek şekilde uyarlamanın getirdiği zorluklar hakkında bazı ayrıntılara giriyor. Bunların arasında, hepsinin yeniden yazılması ve ardından 19 dile yeniden çevrilmesi gereken yaklaşık 100.000 cinsiyete özgü metin dizesi olduğunu söylüyor. Ayrıca kadın oyuncu modelleri için hareket yakalama animasyonu oluşturma sorunu ve oyuncu hamileliği gibi şeylerin nasıl ele alınacağı konusunda alınması gereken kararlar var.

Yapılması gereken çok iş var ve milyonlarca pounda mal olacak. Jacobson, geçmişte muhasebe açısından bu ihtimalin kötü bir fikir gibi görünmesine neden olduğunu söylüyor . Bu yatırımın finansal getirisinin en azından kısa vadede minimum olması muhtemel. Ancak Keech ve Jacobson, yine de bunu gerçekleştirmeye kararlı olduklarını söylüyorlar.

Jacobson, “Hayatta çok fazla pişmanlığım yok ama bir tanesi, keşke bu sürece daha önce başlasaydık” diyor. Bu atılımın kadın futbolu için bir başka “cam tavandaki çatlak” olmasını umduğunu ve bunlardan yeterince olursa, mevcut üst sınırın eninde sonunda parçalanacağını düşünüyor.

Keech, “Doğru yolda olduğumuza inanıyorum” diyor. “Yani, on yıl öncesine bakıyorsunuz ve 60.000 izleyiciyi bir kadın maçı için stadyuma sokacağınızı asla hayal edemezdim.”

Keech, “On yıl içinde, görmek istediğim şey oyunda daha fazla para kazanmak, oyunculara daha fazla ödeme yapmak, kulüplere daha fazla ödeme yapmak” diyor. “Biz yeni bir nesliz. Genç kızların kendilerine rol model bulmalarını istiyorum. Oyuna girebilmelerini ve ‘Evet anne, futbol oynamak istiyorum’ diyebilmelerini istiyorum.”

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

EA Play Live Sunumunda Açıklanan Her Şey

Sonraki İçerik

New World Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""