Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Fnatic 2022 LEC Kadrosunu Açıkladı

Avatar photo
Takip Et
İnişli çıkışlı geçen bir yıldan sonra, Fnatic 2022 LEC kadrosunu açıkladı: Wunder, Razork, Humanoid, Upset ve Hylissang.
Görsel 4: Fnatic 2022 LEC Kadrosunu Açıkladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Fnatic’in içerik yöneticisi Peter Nguyen, espriyle karışık bir son dakika haberi videosunda 2022 kadrosunun sızdırıldığını söyledi. Fnatic’in Twitter’dan yaptığı alışılmadık açıklamaya göre kadro; üst koridor oyuncusu Wunder, ormancı Razork ve alt koridor ikilisi Upset ve Hylissang’dan oluşuyor. 2021 yılında LEC’deki performansı ile gözlerini üzerine çeviren Humanoid de 1 Ocak itibarıyla ekibe katılacak.

2021 yılı başından beri Fnatic taraftarları organizasyon tarihinin en çalkantılı zamanlarından birine şahit oldu. 2021 LEC sezonu başında Rekkles’ın rakip G2 için takımdan ayrılmasının üstüne, uzun süredir üst koridorda oynayan Bwipo’nun da ormana geçiş yaptığını görülmüştü. Organizasyon Bahar Mevsimi turnuvasında Schalke 04’e elenerek 2016’dan bu yana ilk defa playoff’ların son haftasına dahil olamamıştı.

Adam Neden Eski Takımından Ayrıldı?

Başarılı bir Yaz Mevsimi turnuvası geçiren organizasyon, ADC Upset’in ailevi bir mesele dolayısıyla Worlds 2021’i kaçırması nedeni ile gruplarda elenmişti. Gönderdiği tweet ile durumdan hoşnut olmadığını belirten Adam, sezon sonunda kendi isteği ile takımdan ayrıldı. Ancak bütün bu sorunlara ve belirsizliklere rağmen, Fnatic 2022 LEC kadrosu ile yeni bir sayfa açmaya çalışıyor.

Görsel 5: Fnatic 2022 LEC Kadrosunu Açıkladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Razork bundan önceki LEC kariyerini Misfits Gaming’de ligin en gelecek vadeden genç ormancılarından biri olarak devam ettiriyordu. Misfits’de geçirdiği ilk yıl olan 2020’de yılın çaylağı ödülünü kazanmıştı.

Wunder Sahalara Geri Dönüyor

Eski G2 Esports üst koridor oyuncusu Wunder, eleştiriler ile geçirdiği hayal kırıklığıyla dolu bir yılı geride bıraktı. G2 beklentilerin aksine son iki mevsimde de finale ulaşamadı ve 2016’dan bu yana ilk defa uluslararası turnuvalarda eksik kaldı. Bir zamanlar batıdaki en iyi üst koridor oyuncusu olarak anılan Wunder bu sene Fnatic ile eski performansına dönüş yapmaya çalışacak.

Son olarak, son iki mevsimi de kazanan MAD Lions’ın yıldız orta koridor oyuncusu Humanoid’in 1 Ocak’ta Fnatic 2022 LEC kadrosuna katılacağı söylendi. Humanoid agresif oyunu ve genç MAD takımına oyun içinde yaptığı liderlik ile seneyi ligdeki en iyi orta koridor oyuncularından biri olarak kapatmıştı.

Fnatic taraftarları, heyecan veren bu yeni kadroyu 14 Ocak’ta başlayacak olan LEC Bahar Mevsimi itibari ile izleyebilecekler.

Fnatic 2022 LEC Kadrosu

  • Martin ‘Wunder’ Nordahl Hansen
  • Iván “Razork” Martín Díaz
  • Marek ‘Humanoid’ Brázda
  • Elias ‘Upset’ Lipp
  • Zdravets ‘Hylissang’ Iliev Galabov

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Sniper Elite 5 Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sniper Elite 5 Ne Zaman Çıkacak?

Sonraki İçerik
Görsel 7: Prison Architect Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Prison Architect Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""