Yeni Flight Simulator Güncellemesi Performans Sağlıyor

Takip Et
Çıktığı günden beri performansı ile bilgisayarları zorlayan Microsoft Flight Simulator için Sim Update V geldi.

Gerçekçiliği ile olduğu kadar bilgisayarları zorlamasıyla da bilinen Microsoft Flight Simulator için yeni Sim Update V güncellemesi , Xbox Series sürümünün piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelecek şekilde PC kamuoyuna sunuldu. Bir çok yeniliğin yanında en ilgi çeken nokta şüphesiz gelişmiş performans vaadi.

Asobo, bu performans artışlarını bir süre önce gösterdi ve iyileştirmeleri daha iyi bellek yönetimine, CPU’lar için optimize edilmiş çok çekirdekli desteğe ve daha verimli GPU kullanımına bağladı. Sonuç ise, yalnızca kare hızlarında bir artış değil, aynı zamanda daha hızlı yükleme süreleri. Microsoft Flight Simulator’ın performansı, PC’de olduğu yıl boyunca birçok oyuncu için bir sıkıntı konusu oldu.

Microsoft Flight Simulator için Sim Update V’in indirme boyutu 40.29 GB.

Bu güncelleme, önceden indirilmesi gereken Microsoft Flight Simulator istemcisine yapılan küçük güncellemeyi içermiyor. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, Sim Update V, performans artışından çok daha fazlasını sunuyor. Oyuncular artık küçük grafik geliştirmelerin, yeni uçak parçalarının, yeni bir yapay zeka kontrol sisteminin, yeni aktivitelerin ve gelişmiş bir dünya haritasının keyfini çıkarabilirler.

Farklı yüzeylere iniş yaparken yeni görsel efektler ekleniyor. Hava şartlarına bağlı olarak uçuşan parçacıklar da var.Suya ya da ıslak zemine iniş yaparken sprey gibi su fışkırıyor, karlı yüzeye iniş yaparken karlar havaya uçyşuyor. Ayrıca, Piper X Cub ve Cessna 152 gibi bazı uçaklar da artık su ve kar inişlerini sağlamak için kayaklarla donatılabilir. Yeni yapay zeka kontrol sisteminin bir parçası, yapay zekanın uçak üzerinde tam kontrol sahibi olmasını sağlayacak her yere iniş özelliği de güncelleme ile oyuna ekleniyor. Bir uçağı, önemli noktalar, şehirler ve havaalanları dahil olmak üzere herhangi bir önemli noktaya otomatik olarak uçuracak bir sistem. Bu özellik, bazı uçakların sahip olduğu otomatik pilot işlevlerinden tamamen ayrı ve bu nedenle oyundaki herhangi bir uçakla kullanılabilir.

Bu güncellemelerin ne denli çekici olduğunu ve performans iyileştirmesinin işe yarayıp yaramadığını göreceğiz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

eFootball 2022 Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik

Genshin Impact 2.1 Güncellemesi Sızdırıldı

Alakalı İçerikler