Final Fantasy XIV Oyuncu Sayısı 25 Milyonu Aştı

Takip Et
Final Fantasy XIV: Endwalker genişleme paketi 3 Aralık’ta erken erişime açılacak.
Görsel 4: Final Fantasy XIV Oyuncu Sayısı 25 Milyonu Aştı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Square Enix geliştirme ekibi, yeni genişleme paketi Endwalker’ın çıkışından önce bir canlı yayın gerçekleştirerek Final Fantasy XIV’ün 25 milyon oyuncu barajını geçmeyi başardığını açıkladı. Bunun yanında ekip, açıklanan bu sayının oyunun sunulduğu beş resmi bölgedeki tüm oyuncu sayılarının toplamından oluştuğunu da ekledi.

Kayıtlı tüm kullanıcıların, oyun içerisinde farklı karakterlere sahip olduğu göz önüne alınırsa Final Fantasy XIV oyuncu sayısı dünyanın en kalabalık 55. ülkesinin nüfusuna eşit oluyor. Ancak ekip, bunun doğru bir varsayım olmayacağını ve açıklanan bu sayının aktif olan abonelikleri veya satılan kopyaları içermediğini söyledi.

Bunun nedeni ise açıklanan sayının ücretsiz deneme hesaplarını da içermesi ve birden fazla hesabı olan oyuncuların da dahil edilmesidir. 2014 yılına kadar 100 milyondan fazla hesaba sahip olmakla övünen World of Warcraft’a kıyasla FFXIV’ün açıklanan oyuncu sayısının nispeten mütevazı olduğunu söyleyebiliriz.

Final Fantasy XIV

2021 yılında oluşturulan hesap sayısı bir hayli arttı. Nisan 2021’de yaptığı bir açıklama ile Square Enix, 22 milyon Final Fantasy XIV oyuncusuna sahip olduğunu açıklarken Ekim 2021 itibarıyla bu sayı 24 milyonu buldu.

Final Fantasy XIV: Endwalker ne zaman çıkacak?

Yeni genişleme paketi Final Fantasy XIV: Endwalker, 3 Aralık 2021 tarihinde erken erişimde oyunculara sunulacak. Paket; PC, PS4 ve PS5 gibi platformlar için dünya çapında 7 Aralık 2021‘de piyasaya sürülecek.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Oyunlarda +30 Kill Aldıracak 5 SteelSeries Ekipmanı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Oyunlarda +30 Kill Aldıracak 5 SteelSeries Ekipmanı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Farming Simulator 22 Hızlı Para Kazanma Rehberi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Farming Simulator 22 Hızlı Para Kazanma Rehberi

Alakalı İçerikler
""