Final Fantasy 16 için İşler Ağırdan Alınıyor

Takip Et
Final Fantasy 16’yı bu yıl Tokyo Game Show’da görmeyi umuyorsanız, size kötü haberlerimiz var: Görünüşe göre Square Enix oyunu göstermeye hazır değil.

Final Fantasy 14’ün yönetmeni ve Final Fantasy 16’nın yapımcısı Naoki Yoshida, Cuma günü Final Fantasy 14’e özel bir canlı yayın sırasında, geliştiricinin yaklaşmakta olan oyunu Tokyo Game Show’da daha fazla göstermek istediğini, ancak büyük olasılıkla bunu yapamayacağını açıkladı.

“Tokyo Game Show’da  gerçekten bir şeyler göstermek istiyoruz, ancak muhtemelen bu tarihe yetişemeyiz, ancak oyunu gösterdiğimizden hemen sonra oynayabilirseniz daha iyi olmaz mı?”

“Kişisel olarak insanları toplamak için ufak tefek bilgilerin yayınlanmasından hoşlanmıyorum. Bunu ekip ve yönetmen Takai-san ile konuştum. İnsanların ‘Şimdi oynamak istiyorum! Şimdi serbest bırakın!’isteklerine biz de ‘Tabii, buyurun!’ diye cevap verebiliriz.”

30 Eylül’den 3 Ekim’e kadar sürecek olan gösteri, genellikle yeni oyunlarını sergilemeye hevesli Japon geliştiriciler için önemli bir etkinlik. Ancak Covid-19 dünya çapındaki gelişmeleri etkilerken ve birçok projede gecikmelere neden olurken, Final Fantasy 16’nın da etkilenmesi şaşırtıcı değil.

Square Enix açıkça oyunu göstermek istiyor. Ancak belirli bir kalite seviyesine ulaşmadan önce oyunu tekrar göstermekten doğal olarak çekiniyorlar.

Yoshida “Geliştirme iyi gidiyor. Kalitenin harika olduğundan emin olmak oldukça zor. Bir sonraki duyurunun, herkesin ‘Bu oyunu alacağım!’ dediği bir şey olmasını istiyoruz. Bu, kalitenin mükemmel olduğundan emin olmak için çok çaba harcıyoruz.” Dedi.

Şubat ayında Square Enix, Final Fantasy 16 haberlerini kasıtlı olarak geri çekmişti.

Bu da demek oluyor ki, oyunu yılın ilerleyen zamanlarına kadar görmeyi beklemeyin. Yoshida’nın yavaş ve istikrarlı yaklaşımı sürpriz değil; Şubat ayında Square Enix’in kasıtlı olarak Final Fantasy 16 haberlerini geri çektiğini duyduk

Eylül 2020’de Final Fantasy 16 için bir tanıtım fragmanı gördük ve o zamandan beri Square Enix, başlıkla ilgili her konuda sessiz kaldı.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Fortnite Altın Külçeleri Ortadan Kayboluyor

Sonraki İçerik

Monster Hunter Stories 2 Nadir Canavarlar

Alakalı İçerikler