Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Final Fantasy 16, COVID Nedeniyle 6 Ay Ertelendi

Avatar photo
Takip Et
Final Fantasy 16’yi bekleyenler serinin yeni oyununu oynamak için bir süre daha beklemek zorunda.
Görsel 4: Final Fantasy 16, COVID Nedeniyle 6 Ay Ertelendi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Final Fantasy 16‘nin yapımcısı Naoki Yoshida, Twitter’dan oyunun COVID ile ilgili zorluklar nedeniyle 6 ay ertelendiğini söyleyen bir paylaşım yaptı.

Resmi Twitter hesabında paylaşılan gönderiye göre, Yoshida kötü haberi verdi ve nedenini şöyle açıkladı: “2021’nin sonlarında Final Fantasy XVI hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağıma söz verdim. Ancak, devam eden COVID-19 pandemisinden kaynaklanan komplikasyonlar oyunun gelişimini neredeyse yarım yıl geciktirdiği için bu sözü tutamayacağımı üzülerek bildiriyorum.”

Yoshida ayrıca, ekibin COVID nedeniyle evden çalıştığını ve bunun da oyunun bir dereceye kadar gelişmesini engellediğini açıkladı.

Yoshida bu yılın başlarında yaptığı açıklamada, ana senaryonun çoktan tamamlandığını, dolayısıyla daha fazla gecikmenin gerekli olmayabileceğini söyledi. Yoshide aynı zamanda popüler Final Fantasy 14’ün en son genişleme paketi Endwalker’ın yapımcısı.

Final Fantasy 16 ne zaman çıkacak?

Final Fantasy 16’nın baş yapımcısı Naoki Yoshida’nın Twitter’da yaptığı açıklamaya göre oyun 2022’nin İlkbahar aylarında çıkış yapacak.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Weird West Mart 2022'ye Ertelendi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Weird West Mart 2022’ye Ertelendi

Sonraki İçerik
Görsel 6: Oxenfree 2 Lost Signals Çıkış Tarihi Sızdırıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Oxenfree 2 Lost Signals Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Alakalı İçerikler
""