Final Fantasy 14’ün Mobil Cihazlara Geleceği İddia Edildi

Görsel 2: Final Fantasy 14'ün Mobil Cihazlara Geleceği İddia Edildi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Final Fantasy geliştiricisi Square Enix’in, hayranlarının en sevdiği MMO’su Final Fantasy 14’ün mobil versiyonunu geliştirmek için Tencent ile iş birliği yaptığı iddia edildi.

Exputer, her iki şirketin 2018’de imzaladığı stratejik anlaşmaya ek olarak, şirketlerin şimdi Final Fantasy 14’ün mobil portu üzerinde çalıştığını aktardı.

Mobil oyunun tek bir işletim sistemine mi özel olacağı yoksa tüm cihazlarda mı mevcut olacağı belli değil.

Final Fantasy 14 Mobile, Tencent iş birliği ile geliştiriliyor olabilir.

Square Enix’in başkanı Yosuke Matsuda 2021 yılında yaptığı açıklamada “Tencent ile iletişimimiz devam ediyor ve devam etmekte olan bazı projeler var ancak önümüzdeki üç yıl boyunca herhangi bir çıktı da dahil olmak üzere şu anda herhangi bir ayrıntı hakkında yorum yapmaktan kaçınacağım.” dedi.

Her iki şirket de daha önce bu projelerin ne olduğunu doğrulamadı, ancak sızıntılara bakılırsa Final Fantasy oyununun geliştirilmekte olduğu düşünülüyor.

Final Fantasy’nin yaratıcısı Hironobu Sakaguchi geçtiğimiz günlerde “Final Fantasy markasını tekrar üstlenirsem, Final Fantasy 14’ten gerçekten o kadar keyif alabilir miyim bilmiyorum.” diyerek yeniden bir Final Fantasy oyunu üzerinde çalışmak istemediğini söyledi.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Exit mobile version