FIFA Serisinin Yeni İsmi ve Logosu Duyuruldu: EA SPORTS FC

Avatar photo
Takip Et
Electronic Arts, yaptığı global lansman ile EA SPORTS FC’nin logosunu ve detaylarını paylaştı.
Görsel 4: FIFA Serisinin Yeni İsmi ve Logosu Duyuruldu: EA SPORTS FC - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Electronic Arts’ın geçtiğimiz yıl FIFA (federasyon) ile isim lisansı konusunda anlaşmaya varamaması üzere EA SPORTS tarafından geliştirilen FIFA serisinin adının değişeceği belli olmuştu.

EA dün yayınladığı basın bülteninde EA SPORTS’un yeni markası EA SPORTS FC’nin logosunu ve resmi bilgilerini basın mensuplarıyla paylaştı.

FIFA artık EA SPORTS FC adını kullanacak.

Görsel 5: FIFA Serisinin Yeni İsmi ve Logosu Duyuruldu: EA SPORTS FC - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Serinin yeni markası dünyanın en büyük liglerinde, 100’den fazla maçta ismini duyuracak. Futbolseverler yeni marka kimliğini, EA SPORTS ortakları olan; Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, WSL, NWSL, CONMEBOL ve daha fazlası aracılığıyla ilk kez duymuş olacaklar. Küresel futbol arenasındaki birçok isim EA SPORTS’a katılarak bu yepyeni futbol deneyiminin yeni bir çağ başlatmasına ortak olacak ve yüzlerce lig, takım, marka ve sporcu, bugün itibarıyla EA SPORTS FC logosunu kendi platformlarında yayınlamaya başlayacak.

EA SPORTS FC Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Nick Wlodyka, “EA SPORTS FC’nin hikayesi burada başlıyor. Küresel futbol topluluğunu bir araya getiren 30 yıllık liderlik üzerine yepyeni bir futbol deneyimi ve futbolseverlerin öncelikli olduğu bir gelecek inşa ediyoruz.” diyor ve ekliyor, “EA SPORTS FC, bu spor için yeniliğin ve değişimin bir sembolü olacak. Temmuz ayında tüm futbolseverlere bu deneyimin geleceği hakkında daha fazla bilgi vermek için sabırsızlanıyoruz!”

EA SPORTS FC’nin logosu Oyunda her oyuncunun üzerinde gözüken ve de futbol kültüründe yer alan üçgen işaretini temel alıyor.

Oyunun ismi lisans probleminden dolayı her ne kadar FIFA olmasa da 19.000’den fazla tam lisanslı oyuncuya, 700 takıma ve 30 lige erişim sağlayacak ve 300’den fazla küresel futbol ortağının desteğiyle -kadın futbolu da dahil- özgün ve rakipsiz bir futbol deneyimi yaşayacak.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Sony'nin Yeni Bir PlayStation El Konsolu Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Sony’nin Yeni Bir PlayStation El Konsolu Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi

Sonraki İçerik
Görsel 7: Ubisoft Toronto'nun Yeni Bir Far Cry Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Ubisoft Toronto’nun Yeni Bir Far Cry Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi

Alakalı İçerikler
""