F2P Oyunlar için Xbox Live Gold Gereksinimi Kalkıyor

Avatar photo
Takip Et
Ücretsiz çok oyunculu oyunlar, 4’lü grup ve parti sohbeti için artık Xbox Live Gold’a ihtiyacınız olmayacak.
F2P Oyunlar için Xbox Live Gold Gereksinimi Kalkıyor

Xbox Live Gold’a abone olmak size birçok avantaj sağlar, ancak Microsoft, Gold aboneliğini gerektiren çok oyunculu oyun ve sohbet özelliklerinden bazılarını ücretsiz olarak tüm kullanıcılara sunmaya başlıyor.

Resmi Xbox Insider hesabından atılan tweet, Xbox Live Gold aboneliğinin ücretsiz çok oyunculu oyunlar, 4’lü grup ve parti sohbeti için çok daha uzun bir süre için bir gereklilik olmayacağını doğruladı.

Şu anda, Xbox Insiders üyeleri yukarıda belirttiğimiz özellikleri Xbox Live Gold aboneliği gereksinimi olmadan kullanabiliyor. Bu değişiklik, Fortnite ve Call Of Duty: Warzone gibi büyük ücretsiz çok oyunculu oyunları oynamak için artık sadece internet bağlantısına sahip olmanız gerektiği anlamına geliyor.

Yapılan bu güncelleme, Live Gold aboneliklerinin iptal edilmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Aboneliği iki önemli avantajı, her ay iki ücretsiz oyun ve seçilen büyük oyunlarda %50’ye varan düzeli indirimler hala devam ediyor.

Aynı zamanda Microsoft, Xbox sahiplerine Xbox Live Gold’un Game Pass’ın sunduğu diğer avantajlarla birlikte Xbox Game Pass Ultimate’ın bir parçasını olduğunu hatırlatmak istiyor. Xbox Live Gold, bir ay için 29,99 ₺, üç ay için 74,99 ₺’ye mal oluyor. Öte yandan, Xbox Game Pass Ultimate ayda sadece 44,99₺’ye mal oluyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

PlayStation Türkiye’nin fiyat politikalarından sonra Xbox Türkiye’de en büyük pazar payına sahip olabilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
League Of Legends 11.7: Çıkış Tarihi, Bakım Süresi, Nerf ve Bufflar
Avatar photo

League Of Legends 11.7: Çıkış Tarihi, Bakım Süresi, Nerf ve Bufflar

Sonraki İçerik
Dota 2'nin Sonraki Güncellemesi Yeni Oyunculara Yönelik Olacak
Avatar photo

Dota 2’nin Sonraki Güncellemesi Yeni Oyunculara Yönelik Olacak

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyun dünyasındaki son haberler ve eğlenceli içerikler paylaştığımız Instagram sayfamızı hemen takip etmek için 'Takip Et' butonuna tıklayın!