ESL Gaming ve Coinbase Ortaklığı Duyuruldu

Takip Et
Ünlü spor turnuva organizatörü ESL Gaming, kripto para platformu Coinbase ile anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Elektronik Sporlar Ligi (Electronic Sports League) adıyla 2000 yılında, Deutsche Clanliga’nın devamı niteliğinde kurulan ve günümüzde ESL Gaming adıyla ve düzenlediği büyük espor turnuvaları bilinen dünyanın en büyük espor organizasyon şirketi ESL, Amerikan merkezli kripto para platformu Coinbase ile ortaklığa başladıklarını duyurdu.

Yapılan anlaşma neticesinde ESL’in düzenlediği “ana etkinlikler”de, 2021 ve 2022 itibariyle Coinbase’in resmi kripto para platformu olarak kullanılması öngörülüyor.

ESL Gaming, geçtiğimiz aylarda varılan bir anlaşma ile Monster enerji içeceği şirketiyle de düzenlediği turnuvaların stratejik ortağı olmaları üzere anlaştıklarını duyurmuştu. Anlaşma neticesinde de yaklaşmakta olan turnuvalar da dahil olmak üzere Monster’ın gelecek 18 turnuvada enerji içeceği ortağı olmasına karar kılınmıştı.

Monster’ın ardından Coinbase ile de ortaklığa varılmasının ardından iki firmanın yalnızca turnuva bazlı değil aynı zamanda sosyal medya, dijital medya ve birçok diğer alanda da ortaklaşa yenilikçi girişimlerde bulunması beklenilmekte. Bununla birlikte Coinbase’in ESL Pro Tour etkinliklerine dahil olan CS:GO, Starcraft 2 ve Warcraft 3 turnuvalarını da desteklemesi öngürülüyor.

ESL Gaming Küresel Marka Ortaklık Direktörü Eli McCarrel konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu;

” Bu ortaklık, teknoloji ve inovasyonun ön saflarında yer alan iki benzer düşünceli şirketin ortaklığıdır. Coinbase’i ESL ailesinin ve gelecek ESL girişimlerine dahil ederek bunların bir parçası haline getirmek için sabırsızlanıyoruz. Bu bir endüstriler arası anlaşma ve bize açacağı yol hakkında daha heyecanlı olamazdık.”

Görsel 4: ESL Gaming ve Coinbase Ortaklığı Duyuruldu - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

İşin aslına bakacak olursak, 2021 yılı Coinbase için oldukça verimli bir yıl olmuş gibi görünmekte. Şirket daha önce de, nisan ayında, BLAST: Premier ve Kuzey Amerikalı espor organizatörü Evil Geniuses ile CS:GO turnuvaları üzerine anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

Aynı şekilde ESL Gaming için de, Coinbase ile varılan bu anlaşma dışında 2021 yılının oldukça verimli geçtiği söylenebilir.

Yukarıda bahsettiğimiz üzere geçtiğimiz ay açıklanan Monster Energy ortaklığı haricinde, ESL, mayıs ayında da Shopify ile anlaşmaya varıldığını duyurmuştu.

Son olarak Coinbase Marka Direktörü Eryn Alexander, konuyla ilgili şunları söyledi;

“İlk günlerinde, az sayıda insan esporun bugünkü gibi güçlü ve heyecanlı potansiyelini öngörebilmişti. Biz, kripto para ekonomisinin de bu yolda gittiğini düşünüyoruz ve ESL gibi ileri görüşümüzü ve iyimserliğimizi paylaşan ortaklar bulmaktan dolayı oldukça heyecanlıyız.”

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Dota 2 The International 10 Bükreş’te Gerçekleştirilecek

Sonraki İçerik

RTX 3000 Super Serisi Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

Alakalı İçerikler
""