ESIC Hile Yapan 3 LoR Oyuncusunu Banladı

Avatar photo
Takip Et
ESIC, ESL Mobile Open’da hile yaptığı dolayısıyla 3 Legends of Runeterra oyuncusununu 1 yıl boyunca yasakladı.

Espor turnuvalarında hile soruşturması ve kovuşturması için kar amacı gütmeyen bir dernek olan Esports Integrity Commission (ESIC), ESL Mobile Open turnuvasında hile yaptığı dolayısıyla 3 Legends of Runeterra oyuncusunu banladı.

ESIC yaptığı açıklamada, ESL Asya’dan ESL Mobile Open – Legends of Runterra turnuvasında Asya-Pasifik bölgesindeki bazı oyuncuların “anormal ilerlemesi” ile ilgili bir şikayet aldığını söyledi.

ESIC, 3 oyuncunun yan hesaplar kullanarak hile yaptıklarını ortaya çıkarttı.

Yapılan soruşturma sonucunda, 3 oyuncunun sahte hesaplar açarak kendilerini üst sıralara çıkarttıkları tespit edildi.

Oyuncular; Le Hiep, DiaComSuon ve Cuticini 16 Haziran 2022’ye kadar toplamda 1 yıl boyunca yasaklandı. Yasaklar, bir oyunda veya maçta hile ile ilgilenen davranış kurallarının 2.4.4 maddesi uyarınca uygulandı.

Yasaklı oyunculardan Le Hiep, ESL Mobile Open turnuvasında dördüncü sırada yer alırken, Dia Com Suon 38. sırada yer aldı. Cuticini’nin adı ise sonuçlar arasında yer almıyor. Oyuncunun hesabını silmiş olması ihtimaller arasında yer alıyor. Cuticini’nin iki sahte hesabı Mubbestsolo ve Tran Huyen sırasıyla 48. ve 47. sıradaydı.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VALORANT Ascent’te Sessiz Bir Hata

Sonraki İçerik

SuperMassive Blaze Kadın VALORANT Takımını Duyurdu

Alakalı İçerikler
""