Epic Games Fall Guys’ın Yaratıcısı Mediatonic’i Satın Alıyor

Avatar photo
Takip Et
Epic, Fall Guys’ın yaratıcısı Mediatonic’in ana şirketi Tonic Games Group’u satın alacak.
Epic Games Fall Guys'ın Yaratıcısı Mediatonic'i Satın Alıyor

Salı günü Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games, son zamanlarda hala popüler kalmaya devam eden Fall Guys’ın yaratıcısı Mediatonic’i bünyesine kattığını duyurdu.

Duyuruyu detaylandıran blog gönderilerine ve SSS’lere göre, Fall Guys şimdilik Steam’de kalmaya devam edecek ve geliştirici, oyunu hem Xbox hem de Nintendo Switch platformlarına getirmeye devam ediyor. Epic ve Mediatonic, Epic’in Rocket League’de yaptığı gibi oyunu ücretsiz oynamaya yönelik bir planın olmadığını söylüyor. Epic daha sonra Fall Guys’ın PC sürümünü Epic Game Store’da satışa sunmayı planladığını doğruladı.

Epic Games Fall Guys'ın Yaratıcısı Mediatonic'i Satın Alıyor

Unreal Engine’in yapımcısı Epic Games, Unity ile yapılan bir oyunu satın aldı.

İlginç bir şekilde Fall Guys, Epic’in Unreal platformunun rakibi olan Unity oyun motoru kullanılarak oluşturuldu. Buna rağmen, şirketler çapraz platform desteği gibi Fortnite tarzı özellikleri gelecekte Fall Guys’a getirmeyi umduklarını söylüyorlar.

Satın alma, her ikisi de ana şirket Tonic Games Group’a ait olan Mediatonic ve Fortitude Games’i içeriyor. Epic CEO’su Tim Sweeney yaptığı açıklamada “Epic’in Metaverse’i inşa etmeye yatırım yaptığı bir sır değil ve Tonic Games bu doğrultuda satın alındı. Epic bu sanal geleceği inşa etmeye çalışırken, güçlü oyunlar, içerikler ve deneyimler inşa etmeyi bilen büyük yaratıcı yeteneklere ihtiyacımız var.” dedi.

Fall Guys: Ultimate Knockout, geçtiğimiz Ağustos ayında PlayStation 4 ve PC’ye özel zamanlanmış bir konsol olarak piyasaya sürülen platform savaş royale oyunu.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Peki, sizce Epic Games bu satın almadan kâr edebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Rust Console Edition Fragmanı Yayımlandı

Rust Console Edition Fragmanı Yayımlandı

Sonraki İçerik
Apex Legends Switch Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Apex Legends Switch Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Alakalı İçerikler
""