Endonezya’da Steam ve Epic Yasaklandı

Avatar photo
Takip Et
Endonezya’da yeni düzenlemeler nedeniyle birçok popüler hizmet ve web sitesi yasaklandı.
Görsel 4: Endonezya'da Steam ve Epic Yasaklandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Endonezya’da Steam, PayPal, Battlenet, Epic Games Store ve daha fazla platform yasaklandı. Bu yasaklamaların platformların ülkedeki yeni lisanslama düzenlemelerine ve kullanıcı verilerini Endonezya yönetimiyle paylaşmayı gerektiren düzenlemelere uymadığı için olduğu bildiriliyor.

Reuters‘in teyit ettiği gibi, yasağın kapsamına giren web siteleri arasında Yahoo ve PayPal’ın yanı sıra Epic, Steam, CS:GO ve Dota 2 gibi oyun platformları ve oyunlar da yer alıyor. Bu şirketlerin hiçbiri bir bu yasaklama hakkında açıklama yapmadı. Endonezya yönetmeliklerine uymayı planlayıp planlamadıkları bilinmiyor.

Endonezyalı oyuncular bu yasaklamalar hakkında Twitter’da paylaşım yaptılar ve bölgede yasaklanan web sitelerini listeleyen bir kaynak paylaştılar.

Steam ve Epic’in yanı sıra BattleNet ve PayPal da Endonezya’da yasaklandı.

Sosyal medyadaki birçok kişi, yasakların aşılmasını ve oyuncuların hesaplarına erişmelerini sağlayacak yolları paylaşmaya başladı. Yasakların ne kadar süreceği veya Endonezyalı düzenleyicilerin henüz uymayan bu şirketlerle temas halinde olup olmadığı hakkında herhangi bir bilgi yok gibi görünüyor.

Yeni düzenlemeler Kasım 2020’de yürürlüğe girdi ve Endonezya hükümetine teknoloji devleri ve sosyal medya hizmet şartları üzerinde çok daha fazla güç verdi. Yetkililer, şirketleri talep edildiğinde kullanıcı verilerini teslim etmeye ve “kamu düzenini bozan” içeriği dört ila 24 saat içinde kaldırmaya zorlayabilecek. Diğer bazı büyük platformlar, son tarihten hemen önce düzenleyicilere kayıt yaptırarak yasaktan kurtulacak. Bu platformların arasında; Amazon, Meta ve Google bulunuyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Roblox’un Meşhur Ses Efekti “oof” Oyundan Kaldırıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Roblox’un Meşhur Ses Efekti “oof” Oyundan Kaldırıldı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Minecraft Sohbet Moderasyonu Güncellemesi Tepkiyle Karşılandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft Sohbet Moderasyonu Güncellemesi Tepkiyle Karşılandı

Alakalı İçerikler
""