Elden Ring, New World’ü Geride Bıraktı

Takip Et
25 Şubat’ta piyasaya sürülen Elden Ring, eşzamanlı oyuncu sayısında New World’ü geride bıraktı.
Görsel 4: Elden Ring, New World’ü Geride Bıraktı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Elden Ring’in popülaritesi artmaya devam ediyor ve şimdi New World’ü geçerek Steam’in eşzamanlı oyuncu sayısında tüm zamanların en büyük altıncı oyunu oldu.

SteamDB verilerine göre, Elden Ring’in en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı 953.426. Oyunun çıkışından daha iki hafta geçti ve bu sayı artabilir.

Elden Ring en çok oynan oyunlar arasına girdi.

Böylece en çok oynan oyunlar arasında Elden Ring, Cyberpunk 2077’nin arkasında beşinci sırada yer alıyor. Bu sıralamada Dota 2, CS: GO, Lost Ark var ve son olarak PUBG: Battlegrounds, Steam’in eşzamanlı kullanıcılar tarafından tüm zamanların en popüler oyunu olarak ilk sırada yer alıyor. PUBG: Battlegrounds’ın yeri hala çok yükseklerde olsa da CS:GO’nun koltuğu sallanmaya başlayabilir.

Elden Ring’in istatistikleri başka nedenlerle de etkileyici, 25 Şubat’ta piyasaya sürülmesinden bu yana Steam’de yarım milyon eşzamanlı oyuncunun altına düşmedi. Bugün 7 Mart, Elden Ring’in şimdiye kadarki en düşük eşzamanlı oyuncu sayısı olarak 526.455 görüldü.

Bundan birkaç hafta sonra Elden Ring’in daha da popülerleşeceğini mi düşünüyorsunuz yoksa peek noktasına erkenden mi ulaştı? Fikirlerinizi bekliyoruz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Forspoken, Ekim Ayına Ertelendi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Forspoken, Ekim Ayına Ertelendi

Sonraki İçerik
Görsel 6: Rocket League Sezon 6 Yarın Başlıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Rocket League Sezon 6 Yarın Başlıyor

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.