Dr Disrespect Oyun Geliştirme Stüdyosu Kuruyor

Takip Et
Dr Disrespect’in kuracağı stüdyonun amacı ise mega influencerlar ile ortak olmak ve hayallerindeki oyunu inşa etmek.

Guy “Dr Disrespect” Beahm, Champion’s Club web sitesinde listelenen bir iş ilanına göre kendi oyun geliştirme stüdyosunu kurmak istiyor. Hayatını bir peruk ve güneş gözlüğü takarak geçirmeye karar vermeden önce Call of Duty geliştiricisi Activision’da seviye tasarımcısı olarak çalıştığını düşünürsek, yayıncı için bu önemli ama bazı yönlerden şaşırtıcı olmayan bir hareket.

Ancak adı açıklanmayan stüdyoda şaşırtıcı bir şey var: Farklı mega influencerlar ile iş birliği yaparak oyunlar yapacak.

Şu anda, muhtemelen projenin ana hatlarını çizmeye yönelik ilk adım olarak yalnızca bir stüdyo şefi pozisyonu listeleniyor. Ancak iş tanımı, stüdyonun sözde nasıl çalışacağına dair bazı bilgiler veriyor. Reklam, “Stüdyo, seçkin bir mega influencerlar listesiyle bir ortaklık kurmayı ve ardından hayallerindeki oyunu başlatmak için onlarla yakın bir şekilde çalışmayı planlıyor” diyor. “Bu oyun başlıkları ya kuluçkalanıp geliştirilecek veya mevcut bağımsız oyun geliştiricileriyle ortak geliştirilecek ve mega başlıklar olarak piyasaya sürülecek.”

Pek çok oyun, influencerları pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası haline getiriyor. Bu nedenle, alfa öncesi dönemden lansmana kadar oyunları tasarlamak ve tanıtmak için influencerlarla güçlerini birleştirmek, bu iş düzenlemeleri için belki de bir sonraki doğal adımdır.

Böyle bir projenin, muhtemelen seçkin oyuncuların zevklerine hitap ederken sıradan oyuncuları nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak. Valorant, kısmen eski CS:GO profesyonelleri tarafından geliştirildi ve oldukça iyi çıktı.

Dr Disrespect, garip bir şekilde Twitch’ten ayrılmıştı.

Ayrıca, oyun endüstrisinin yaygın taciz hikayeleriyle boğuştuğu bir dönemde Beahm’ın geçen yıl Twitch’ten ani ve gizemli yasağının devam eden sorunu var. Twitch, Beahm’ın bir röportajda yayın platformuyla yaptığı multimilyon dolarlık anlaşmasını ihlal etmek için hiçbir şey yapmadığını söylemesine rağmen, Beahm’ın Twitch hesabını neden aniden sonlandırdığını hiçbir zaman açıklamadı. Söylentiler bol olsa da, gerçekte ne olduğunu açıklayan hiçbir somut bilgi ortaya çıkmadı. Haftalar sonra, Beahm, o zamandan beri sessizce işini yaptığı YouTube’a geçti.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

INTEL ESL Türkiye CSGO Şampiyonası Başlıyor

Sonraki İçerik

VALORANT 3. Bölüm 2. Kısım 2 Hafta Ertelendi

Alakalı İçerikler
""