Dota 2 The International 10 Bükreş’te Gerçekleştirilecek

Takip Et
Valve, yapılacak olan Dota 2 The International 10’un bu yıl ekim ayında Bükreş, Romanya’da olacağını açıkladı.

Dota 2 hayranlarının katılımıyla Valve tarafından her sene gerçekleştirilen espor turnuvası The International, ilk olarak 2011 yılında yapılan Gamescom’da düzenlenmiş ve ardından geçtiğimiz yıl yaşanan pandemi sebebiyle erteleme haricinde her sene düzenli olarak devam etmiştir.

Dota 2 The International; daha önce Kuzey Amerika, Güney Amerika, Güneydoğu Asya, Çin, Avrupa, Doğu Avrupa ve Türkistan coğrafyasından 16 takımın katılımıyla grup usulü ve devam eden turlarda da eleme usulü gerçekleştirilirken 2017 itibariyle turnuvaya 18 takım katılmaya başlamıştır.

Görsel 4: Dota 2 The International 10 Bükreş'te Gerçekleştirilecek - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

2020 yılı itibariyle Covid-19 pademisinden ötürü düzenlenemeyen Dota 2 The International, bu yıl ise başta İsveç’te gerçekleştirilmek üzere planlanmıştı. Ancak İsveç Spor Federasyonu’nun esporları bünyesine dahil etme teklifini reddetmesi üzerine esporcular için daha kolay seyahat imkanı sağlanabilmesi açısından Dota 2 The International 10’un konumu değiştirilmek zorunda kalındı.

İsveç Spor Federasyonu, eğer esporları bünyesine dahil etmeyi kabul etmiş olsaydı, sporcular için vize sorunu oluşmayacak ve turnuvaya bürokratik sorunlarla karşılaşmadan katılabileceklerdi.

Ancak kararın iptali ile Dota 2 The International 10’un Bükreş, Romanya’da gerçekleştirileceğini duyuruldu.

Yapılan açıklamada grup aşamasının 7-10 Ekim gerçekleştirileceğini ve elemelerin de 12 Ekim itibariyle başlayacağını duyuran Valve, final karşılaşmasının da ayın 17’sinde Bükreş’te bulunan Arena Nationala’da yapılacağını duyurdu.

Valve’ın sözcüsü konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

Romanya’nın Bükreş kentiyle gerçekleştirdiğimiz anlaşmadan ötürü mutluyuz ve küresel Dota 2 kitlesine, gerek fiziksel gerek de sanal olarak erişmek, üst düzey oyuncuları ve onların harika taraftarlarını The International’da kutlamak için sabırsızlanıyoruz. Kendinizi hazırlayın.

Bu açıklamadan yola çıkarak, offline gerçekleştirilecek olan etkinliklerin de izleyici kabul edeceği sonucuna varmak mümkün. Ayrıca Dota 2 The International 10 için bilet satışlarına dair ayrıntılı bilginin de kısa süre içerisinde paylaşılması beklenmekte.

Turnuva sonucu verilecek ödül havuzu ise aynı kalacak gibi görünüyor. Bu da takımların, toplamda 40 milyon dolar olan ödül havuzunun bir kenarından kendine pay çıkarabilmek için yarışacağı anlamına gelmekte.

Aynı zamanda, Doğu Avrupa ve Balkanlar’da nispeten daha gevşek hale getirilen Covid-19 önlemleri dolayısıyla turnuvanın Kuzey Avrupa’dan Doğu Avrupa’ya aktarılması da oldukça makul görünüyor. Bunun yanısıra bu bölgelerde giderek gelişen espor kitlesi ve katılım isteği de Dota 2 The International 10’un daha yüksek kitlelere erişebilmesini de kolaylaştıracak gibi.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

MIBR IEM Köln’den Elendi

Sonraki İçerik

ESL Gaming ve Coinbase Ortaklığı Duyuruldu

Alakalı İçerikler
""