Dead Space Remake Daha Büyük Bir Evren İle Geliyor Olabilir

Takip Et
EA Motive tarafından paylaşılan bir iş ilanına göre, Dead Space Remake çok daha büyük bir evrene sahip olabilir.
Görsel 4: Dead Space Remake Daha Büyük Bir Evren İle Geliyor Olabilir - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Dead Space 3’ün 2013 yılında piyasaya sürülmesiyle birlikte Dead Space serisine dair olan heyecan anlaşılır bir şekilde ölmüştü. Ancak yakın zamanda Star Wars: Squadrons’un arkasındaki geliştirici EA Motive tarafından Dead Space Remake‘in duyurulmasıyla seriye dair umutlar yeşerdi.

Dead Space Remake’in duyurulmasından bu yana geçen aylarda, hayranlar hafızalarını ve seriye olan düşkünlüklerini tazeleyecek pek çok haber aldılar. Gunner Wright‘ın, oyunu kahramanı Isaac Clarke rolünü yeniden canlandırdığı ortaya çıktı. Orijinal oyun ile remake’in arasında bazı görüntüler bile gösterildi.

Pek çok hayran, Dead Space Remake’de yeni içeriklerin neler olacağından emin değil. Motive, Dead Space evrenini genişletmeye söz verdi, ancak geliştirici yalnızca ilk oyunu yeniden yapıyor. Bu nedenle, ne kadar genişletilebileceği konusunda bazı endişeler var. Ancak stüdyonun yakın zamanda paylaştığı bir iş ilanı, hayranların bir nebze içini rahatlattı diyebiliriz.

Görsel 5: Dead Space Remake Daha Büyük Bir Evren İle Geliyor Olabilir - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Dead Space Remake Oyunculara Neler Sunacak?

Paylaşılan iş pozisyonu için adayların sahip olması gereken yeterliliklerden biri de, açık dünya deneyimi için anlatı içeriği oluşturmanın zorluklarını anlamak. Motive’in boyutu ve stüdyonun aynı anda yalnızca bir proje üzerinde çalıştığı göz önüne alındığında, bu pozisyonun yaklaşmakta olan Dead Space Remake’den başka bir projeyle alakalı olması pek mümkün görünmüyor.

Serinin korku oyunu olarak doğası göz önüne alındığında, oyuncuları ani korku efektlerine neden olacak dar koridorlara zorlamak ve kaçamadıkları ürkütücü terk edilmiş uzay gemileri ile, Dead Space’in doğrusal unsurlarını tamamen kaybetmesi olası değil. Bununla birlikte, daha açık bir dünya deneyimi, Dead Space içeriğinin daha iyi işlenmesini sağlayabilir. Mevcut daha fazla içerik ile oyuncular daha fazla bilgi keşfedebilir ve evren hakkında bilgi sahibi olabilir.

Oyun, bazı bölgelerin açık keşiflere izin verdiği, diğerlerinin ise deneyimi daha doğrusal tuttuğu bir Resident Evil: Village tarzı oyun tarzına bile sahip olabilir. Her iki durumda da, hayranlar şimdilik sadece söylentiler duyacak, ancak seriye geri dönmek isteyenler için orijinal Dead Space oyunları Xbox Game Pass’te mevcut.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Pilli Oyun’u takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Xbox Game Pass Aralık Ayı Oyunları Açıklandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Xbox Game Pass Aralık Ayı Oyunları Açıklandı

Sonraki İçerik

Sony PlayStation Plus Ücretsiz Hafta Sonunu Duyurdu

Alakalı İçerikler