Dead Island 2 Bir Haftadan Kısa Sürede Bir Milyondan Fazla Sattı

Avatar photo
Takip Et
Yayıncı Deep Silver, Dead Island 2’nin bir haftadan kısa sürede bir milyondan fazla sattığını duyurdu.
Görsel 4: Dead Island 2 Bir Haftadan Kısa Sürede Bir Milyondan Fazla Sattı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Dead Island 2’nin yayıncısı Deep Silver’a göre oyun satışa sunulduğu ilk hafta içerisinde bir milyon satış rakamını aştı. Duyurulmasının ardından neredeyse on yıl sonra Dead Island 2, cuma günü PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One platformlarına çıkış yaptı.

Oyuncular 11 milyon saatten fazla Dead Island 2 oynadı.

Geçtiğimiz pazartesi günü basın bülteni yayımlayan Deep Silver, oyunun üç günün içinde bir milyon satışı açtığını duyurdu. Bültende, oyunun çıkışında bu yana oyuncuların toplamda 11 milyon saatten fazla oynadığını, 28 milyon kez öldüğünü ve 1,1 milyardan fazla zombi öldürdüğü bilgisi de yer aldı.

İlk olarak 2014 yılında duyurulan aksiyon-rol yapma oyunu üretim süreci sırasında bazı sorunlar ve geliştirici değişiklikleri yaşadı. Spec Ops: The Line’ın geliştiricisi Yager projeyi devralmadan önce proje Sumo Digital’in elindeydi. Daha sonra 2019 yılında geliştirmeyi Deep Silver’ın alt stüdyolarından Dambuster devraldı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Çinli Şirket, Blizzard'a 44 Milyon Dolarlık Dava Açtı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Çinli Şirket, Blizzard’a 44 Milyon Dolarlık Dava Açtı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Birleşik Krallık Rekabet Kurumu Microsoft'un Activision'ı Satın Almasını Engelledi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Birleşik Krallık Rekabet Kurumu Microsoft’un Activision’ı Satın Almasını Engelledi

Alakalı İçerikler
""